VI Łódzkie Senioralia startują już 12 maja

VI Łódzkie Senioralia startują już 12 maja

Rozpoczęły się przygotowania do szóstej edycji wielkiego święta seniorów. VI Łódzkie Senioralia odbędą się w terminie 12-24 maja 2019 roku. To już kolejny raz Łódź będzie motywować seniorów do podejmowania aktywnego stylu życia, a także promować inicjatywy proseniorskie.

VI Łódzkie Senioralia to dwa tygodnie ciekawych wydarzeń, przygotowanych przez organizatorów i partnerów inicjatywy. Ich celem jest zachęcanie osób starszych do aktywnego stylu życia, wskazywanie miejsc, w których osoby 60+ mogą się rozwijać, a także promowanie działań i inicjatyw proseniorskich. Cykl wydarzeń dedykowanych seniorom otworzy tradycyjnie uroczysta inauguracja z pokazami i występami artystycznymi oraz stoiskami wystawowymi, a ukoronowaniem oficjalnej inauguracji będzie występ znanego artysty.

VI Łódzkie Senioralia – atrakcje

Cykl wydarzeń będzie podzielony na kategorie:
✔ zdrowie,
✔ kultura,
✔ edukacja,
✔ sport/rekreacja,
✔ porady/drzwi otwarte.
Integralną częścią Łódzkich Senioraliów jest Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń, który jest organizowany przez Urząd Miasta Łodzi oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Konkurs ma na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, instytucji oraz seniorów, realizujących projekty w obszarze zdrowego i aktywnego starzenia się. VI Łódzkie Senioralia oficjalnie zakończy Gala Konkursu, której towarzyszyć będzie wręczenie nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz występ artystyczny. Więcej informacji o konkursie Drzewo Pokoleń w artykule: Drzewo Pokoleń 2019 – konkurs dla aktywnych.

Miło nam poinformować, że „Gazeta Senior” objęła patronat medialny nad wydarzeniem. Z tej okazji planujemy specjalny dodatek, poświęcony Senioraliom.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.