VII Edycja Leo Festiwal w zamku Topacz

VII Edycja Leo Festiwal w zamku Topacz

Orkiestra Leopoldinum i Ernst Kovacic, to muzyka przyjemna do słuchania z lekko wiedeńskim zabarwieniem. Wszak dyrektor artystyczny festiwalu dorastał i chłonął atmosferę wiedeńskiej muzyki przed światową karierą dyrygenta i muzyka. W czterech koncertach festiwalu będzie można posłuchać muzyki przyjemnej „takiej do posłuchu”, ale będą też popisy chórów i studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej. Koncerty odbędą się w dniach: 30 maja, 1, 3 i 6 czerwca. 

Festiwal rozpocznie się w zamku Topacz koncertem zatytułowanym „Pięć rzek”, w programie pieśni w aranżacji Ernsta Kovacica takich tuzów jak: Telemann, Szymanowski, Prokofiew, Brahms, Mozart Smetana i dla kontrastu piosenki ludowe. W przerwie koncertu popis dzieci uczących się gry na skrzypcach metodą Suzuki.

Kolejny pokojowy w wyrazie koncert zatytułowany „Nie walczmy – tańczmy” to popisy Orkiestry Kameralnej Leopoldinum, a w programie symfonia „wojskowa” Haydna, Zoltán Kodály – Tańce z Galánty, Egmont uwertura koncertowa Beethovena, i Alan Ridout Byczek Fernando na narratora i skrzypce. Zapowiada się zabawnie.

Podczas trzeciego koncertu „Nowe pokolenie” wystąpią Christian Danowicz Michał Micker Marcin Misiak i studenci a w programie Kwartet smyczkowy Haydna, Piazzolla, I sekstet B-dur Brhhmsa oraz Preludium i Scherzo na oktet Szostakowicza. Ten koncert w Akademii Muzycznej.

Na zakończenie festiwalu koncert „Cisza” z udziałem mima i chóru Schola Gregoriana Silensiensis. W programie Bach, Brahms, Mahler.

Ceny biletów:
30 maja oraz 1 i 6 czerwca – wstęp płatny (od 30 do 15 zł)
3 czerwca – wstęp bezpłatny

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

3

2

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.