VII Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

VII Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

We Wrocławiu w dniach 25-26 maja odbędzie się VII Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej. Uczestnicy konkursu będą śpiewać w języku esperanto.

Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Europejskie Centrum Edukacji Międzykulturowej, a jej celem jest promocja języka esperanto. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, zarówno chórów i zespołów, jak i solistów. Kolejną, siódmą edycję festiwalu zaplanowano w weekend 25-26 maja. W sobotę o godzinie 9:00 rozpoczną się przesłuchania uczestników konkursu. W niedzielę na godzinę 16:00 zaplanowano ogłoszenie wyników, Koncert Laureatów oraz koncert zaproszonych gości: jOmO i Suzany.
– W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w VII Europejskim Festiwalu Piosenki Esperanckiej – zachęca Małgorzata Komarnicka, Prezes Europejskiego Centrum Edukacji Międzykulturowej.

Przebieg konkursu

Każdy uczestnik zaśpiewa dwie piosenki – jedną w języku esperanto (organizatorzy zapewniają tłumaczenia), a drugą w języku ojczystym lub obcym. Oceniane będą tylko piosenki śpiewane w języku esperanto. Prezentacje uczestników oceni międzynarodowe jury złożone ze specjalistów – muzyków i esperantystów. W ocenie brane będą pod uwagę następujące kryteria: poprawność językowa, oryginalność, pomysłowość oraz walory estetyczne. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: chór lub zespół oraz solista (z uwzględnieniem przedziałów wiekowych). Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa, a laureaci pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii wiekowej zdobędą okolicznościowe puchary i nagrody.

Zaproszeni goście

jOmO (Jean-Marc Leclercq) – francuski piosenkarz i esperantysta pochodzący z Tuluzy. Śpiewał w grupie Les Rosemary’s Babies (esp. La Rozmariaj Beboj), z którą wydał dwie płyty CD. Przy współpracy z francuską wytwórnią muzyczną Boucherie et Willins Production, zdobył REKORD GUINNESSA za zaśpiewanie rockowych oraz tradycyjnych piosenek w ponad 22 językach.

Suzana (Zuzanna Kornicka) – esperantystka, piosenkarka z Poznania. Gra na gitarze, śpiewa solo i z zespołami własne i znane utwory innych wykonawców. Współorganizator ARKONESu – esperanckiego artystycznego wydarzenia w Poznaniu.

VII Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

VII Europejski Festiwal Piosenki Esperanckiej

Honorowy patronat
✔ UNIVERSALA ESPERANTO ASOCIO (największa organizacja esperancka mająca przedstawicielstwa w ponad 130 krajach),
✔ PREZYDENT WROCŁAWIA JACEK SUTRYK,
✔ EUROKKA (wydawnictwo płytowe),
✔ MILA VAN DER HORST KOLIŃSKA (znana esperantystka, honorowy członek UEA i ILEI),
✔ BOHDAN ANISZCZYK (przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży).
Patronat medialny
✔ JUNA AMIKO (jedno z najbardziej znanych czasopism esperanckich),
✔ RADIO KSON (pod patronatem Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych).

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.