VII WYŚCIG JASZCZURÓW – festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych 60 plus

VII WYŚCIG JASZCZURÓW – festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych 60 plus

Wyniki poprzednich sześciu edycji Festiwalu WYŚCIG JASZCZURÓW wykazały, że idea jaka mu przyświeca jest nośna. Dzięki temu przedsięwzięciu pojawiło się wielu znakomitych realizatorów filmowych i wybornych fotografików, którzy niekiedy właśnie na Festiwalu zadebiutowali. Obecnie zbliża się finał VII i jak wynika z przedstawionych wyników, tegoroczna edycja „VII Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej I Fotograficznej Osób Dojrzałych WYŚCIG JASZCZURÓW”, cieszyła się również dużym zainteresowaniem. O tym wszystkim mówiono na konferencji prasowej, którą poprowadził red. Krzysztof Wodniczak – Prezes Polskiego Towarzystwa Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK – organizator festiwalu.

Łącznie przesłano na festiwal: 15 filmów konkursowych oraz 6 pozakonkursowych i 120 prac fotograficznych jedenastu twórców o różnej tematyce. Przesłane filmy to reportaże, filmy biograficzne, historyczne oraz jeden przyrodniczy. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia był wymóg ukończenia przez autora, względnie w przypadku prac zbiorowych, aby chociaż jeden z twórców miał ukończone 60 lat. Każdy autor mógł zgłosić maksymalnie  3 filmy i 10 fotografii  lub 3 cykle zdjęć. Organizator festiwalu powołał dwie komisje kwalifikacyjne (jedną dla filmów, drugą dla fotografii) celem weryfikacji zgodności zgłoszonych prac oraz wyeliminowania prac o niskich walorach artystycznych, a także nie spełniających wymogów technicznych. I co ważne organizatorzy nie pobierali żadnych opłat za zgłoszenie prac.
Ambasadorem tegorocznej edycji Festiwalu WYŚCIG JASZCZURÓW została włoska piosenkarka i aktorka Farida, której jeden z filmów, w którym gra główną rolę zostanie pokazany na poznańskim Festiwalu. Finał dobiegającego do końca Festiwalu, będącego jednym z najważniejszych konkursów tzw. kina „senioralnego” w Polsce, odbędzie się w dniu 10 grudnia w kinie MUZA, gdzie odbędzie się Gala i wręczenie nagród wszystkim laureatom. W uroczystej Gali weźmie udział Farida oraz swoją obecność zapowiedział Zastępca Prezydenta Miasta Jędrzej Solarski. Poza nagrodami ufundowanymi przez Towarzystwo PTAAAK, również zostanie wręczona nagroda Miejskiej Rady Seniorów w Poznaniu.
Wstęp, dzięki sfinansowaniu festiwalu przez Samorząd Poznania, na wszystkie projekcje jest bezpłatny!
Zapraszamy….

VII WYŚCIG JASZCZURÓW

Tekst i Foto: Roman Szymański

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.