VIVA Seniorzy! – relacja z targów

VIVA Seniorzy! – relacja z targów

Zakończone targi, których pełna nazwa brzmi „VIVA Seniorzy! Aktywność, zdrowie, profilaktyka”, przyniosły kolejny sukces. Nikt nie spodziewał się tak dużych tłumów ludzi, szczególnie seniorów, którzy odwiedzili stoiska zlokalizowane w pawilonie nr.15, skorzystali z możliwości porad różnych specjalistów, wzięli udział w różnego typu warsztatach i szkoleniach, czy po prostu zapoznali się z szeroką ofertą skierowaną dla osób w jesieni życia. Osoby te, choć już nieaktywne zawodowo, czasami samotne, to jednak nadal są ciekawe świata i chętne do aktywnego w nim uczestnictwa. Bowiem dzisiejsi seniorzy to ludzie otwarci na świat, kreatywni, aktywni zawodowo, obcujący bezproblemowo na co dzień ze wszelkimi osiągnięciami technicznymi.

Targi VIVA Seniorzy 2016
Szeroką i kompleksową ofertę, uwzględniającą potencjał oraz potrzeby osób starszych, a także projektów, służących ich aktywizacji życiowej i zawodowej, zapewnili wystawcy, wśród których wzięli udział: producenci, usługodawcy i organizacje pozarządowe. Dodatkowym atutem targów była również możliwość zawarcia ciekawych znajomości i wzajemnej inspiracji do dalszych działań.

Oczywiście na targach nie zabrakło stoiska „Gazety Senior”, gdzie można było otrzymać poszczególne regionalne numery gazety, a także po prostu porozmawiać o problemach seniorów. Wierzymy, że wspólnie z naszymi czytelnikami przyczynimy się do tworzenia lepszej jakości życia seniorów.

Podczas targów VIVA Seniorzy na zwiedzających czekał również atrakcyjny program kulturalny. Można było zobaczyć między innymi: Dixie Company z koncertem jazzowym, program „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” – koncert w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego oraz Tadeusza Drozdę. Odbył się także dancing łączący pokolenia.

Wyjątkowym wydarzeniem był koncert Tercetu Egzotycznego, którego piosenki towarzyszą już kilku pokoleniom rodaków na całym świecie. Któż z nas nie pamięta największego przeboju pt. „Pamelo-Żegnaj!” czy innych wielkich i wspaniałych piosenek w południowo-amerykańskich rytmach.

Targi VIVA Seniorzy 2016

Z tej okazji wyjątkowe życzenia dla czytelników i sympatyków „Gazety Senior” złożyła Izabella Skrybant–Dziewiątkowska, wspaniała wokalistka zespołu Tercet Egzotyczny, która z wielką sympatią odniosła się do naszej działalności na rzecz osób w jesieni życia, ale pełnych wigoru i młodych duchem.

Dziękujemy i pozdrawiamy.

Targi VIVA Seniorzy 2016

Targi VIVA Seniorzy 2016 Tercet Egzotyczny

Targi VIVA Seniorzy 2016 Tadeusz Drozda

Targi VIVA Seniorzy 2016

Targi VIVA Seniorzy 2016

Targi VIVA Seniorzy 2016

Tekst i foto: Roman Szymański, Poznań

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.