W poszukiwaniu wiosny

W poszukiwaniu wiosny

Niewątpliwie oznaką nadchodzącej wiosny są kwitnące kwiatki. Poniedziałek to idealny czas, by sprawdzić gdzie i co zakwitło, a przy okazji przewietrzyć garderobę.

modyfikowane kaktusy, fot.©J.Dudzik

Najwięcej zainteresowanych wiosną spotkacie oczywiście w galeriach handlowych i sklepach ze stoiskami ogrodniczymi, tam zielone rośliny z całego świata. Wiosna w pełni. Sporo kupujących, a to drzewka, a to kwiatki rabatowe, lub też zmodyfikowane genetycznie kaktusy.

W nasłonecznionych miejscach już można poszukiwać fiołków. Pierwsze motylki cytrynki zaczynają szukać partnera, kierując się za feromonami. Pierwsze błonkoskrzydłe szykują się do zbierania pyłku i nektaru. Jakoś mało pszczół, a zima była lekka. Czyżby rację mieli naukowcy, że grozi nam głód z powodu małej ilości owadów?

hiacynty, fot.©J.Dudzik

W prognozach jeszcze straszą, że będą przymrozki. I faktycznie w poniedziałkowy ranek lekko poniżej zera. To normalne o tej orze roku. Czekamy z utęsknieniem na deszcze, by umyły powietrze i chcemy słońca, bo wtedy wszystko ładniej wygląda. Alergicy także wola deszczową pogodę. Pogoda to dobro wspólne i zwykle nie zdarza się, by wszyscy byli zadowoleni.

tekst, zdjęcia Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.