W teatrze Capitol we Wrocławiu

W teatrze Capitol we Wrocławiu

Udany sezon, tak ocenił Konrad Imiela kończący się sezon teatralny. Może to za przyczyną pszczół, co to mają swoje ule na dachu teatru? Grecy uważali, że pszczoły gwarantują urodzaj. Liczby mówią same za siebie.

Powód do dumy
W mijającym sezonie 4 premiery, 24 tytuły repertuarowe na afiszu, 137 tysięcy widzów i gości teatru.
Duża frekwencja 90% na spektaklach repertuarowych i koncertach (96 658 widzów).
Na 39. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej prawie 14 tysięcy słuchaczy (frekwencja 94,8%).
Ponad 5 tysięcy na Potańcówkach, Czytaniach na Dywanie, lekcjach jogi i seansach relaksacyjnych na zielonym tarasie, prawie 21 tysięcy na wydarzeniach gościnnych.
wpływy z biletów ze spektakli: 4,5 mln zł, PPA: 780 tys. zł, z wydarzeń gościnnych – ponad pół mln zł.
Capitol swoje produkcje wystawia kolorowo, dynamicznie, głośno i z lekkim politycznym podtekstem. Kończy się sezon. Na zakończenie Frankenstein, świetne piosenki wpadające w ucho i kostiumy zapadające w pamięć. Troszkę ponuro, lekko straszno. Jest jeszcze trochę biletów na sobotę i niedzielę.
Żaden teatr na Dolnym Śląsku nie osiągnął takich wyników w kończącym się sezonie. Aktorów i artystów Capitolu można było spotkać także na wielu wydarzeniach w mieście, choćby na wspólnym Sylwestrze w Rynku. Gratulacje z udanego sezonu.

Potańcówki i relaks
Na Potańcówkach śpiewają artyści Teatru Muzycznego Capitol, gra kilkuosobowy zespół muzyczny. Tańczą wszyscy, którzy chcą spędzić taneczne dwie godziny na wyjątkowym parkiecie teatralnego Podwórka. Zapewniamy niezwykłą oprawę muzyczną na żywo, skorzystać można również z oferty bufetu. Koncert składa się z dwóch 45-minutowych części. Zaglądajcie od czasu do czasu na stronę internetową teatru lub zapiszcie się na newsletter, by być na bieżąco.

Sezon 2018/19
Teatr już szykuje ważne wydarzenie na przyszły sezon. Czy tak jak Mistrz i Małgorzata będzie wzbudzać zachwyt? Postaramy się, by „Blaszany bębenek” był równie efektowny.- mówił Wojciech Kościelniak, twórca spektaklu. Premiera 6 października. Czterdziestu aktorów na scenie, muzyka na żywo i teatralne efekty. Zobaczycie sklep z zabawkami, małego chłopca i nacjonalizm przechodzący w nazizm. Libretto oparte na powieści Güntera Grassa na pewno da do myślenia. Bilety radzę kupować już teraz, jeśli zamierzacie obejrzeć spektakl w pierwszych terminach. Wystawienia Capitolu, szczególnie te premierowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Na wrzesień planowana jest premiera sceny Tańca Capitol w chor. Jacka Gębury –„Tu nie ma na co czekać”.
W listopadzie obejrzymy „Polską wodę” w reż. Konrada Imieli – to scenariusz oparty o prawdziwą opowieść mieszkańca wsi Kałkowskie o powodzi. Wystąpi Bartosz Picher.

„Wyzwolenie” Agnieszki Wolny-Hamkało w reż. Martyny Majewskiej to spektakl, który będzie miał premierę w styczniu 2019 roku na Scenie Ciśnień.

40. Przegląd Piosenki Aktorskiej planowany jest w dniach 22-31 marca 2019.

A teraz artyści jadą na wakacje, będą koncertować w kurortach, będą bawić towarzystwo w uzdrowiskach i ośrodkach wypoczynkowych w górach, nad morzem i jeziorami. Do zobaczenia we wrześniu.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.