Walka z reumatoidalnym zapaleniem stawów

Walka z reumatoidalnym zapaleniem stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów w skrócie RZS jest chorobą autoimmunologiczną. W Polsce cierpi na nią co najmniej 400 tysięcy osób, w tym trzykrotnie więcej kobiet. Zaczyna się najczęściej między 40 a 50 rokiem życia. W wielu przypadkach choroba prowadzi do inwalidztwa, a niekiedy nawet śmierci. Początkiem tej choroby jest stan zapalny, który w konsekwencji prowadzi do zniszczenia stawu.

Objawy RZS

Najczęstszymi objawami jest ból, obrzęk i zesztywnienie stawów, które uniemożliwiają wykonywanie nawet najprostszych czynności. Chorobie tej może również towarzyszyć uczucie zmęczenia, chudnięcie, gorączka i brak apetytu.

Przyczyny RZS

Nie są one do końca znane. Najprawdopodobniej do rozwoju choroby może przyczynić się kilka czynników. Najważniejsze z nich to:

  • obciążenie genetyczne – istnieje ryzyko wystąpienie RZS u osób blisko spokrewnionych,
  • płeć – kobiety chorują częściej, niż mężczyźni,
  • zakażenie – podejrzewa się, że niektóre bakterie mają swój udział w powstaniu stanu zapalnego,
  • palenie papierosów – zwiększa ryzyko zachorowania oraz powoduje, że jego przebieg jest cięższy,
  • stres – u niektórych osób choroba pojawia się po przeżyciu silnego stresu.

Diagnoza RZS

Reumatolog kieruje chorego na badania obrazowe oraz analizę krwi, aby móc potwierdzić diagnozę. Im wcześniej rozpoczęta terapia, tym lepiej, ponieważ może istnieć ryzyko, że RZS zaatakuje inne organy takie jak serce, płuca, nerki. W ponad 50 % przypadków pacjenci tracą nie tylko możliwość aktywności zawodowej, ale także zdolność do samodzielnego funkcjonowania.

Leczenie Reumatoidalnego Zapalenia Stawów

Polega głównie na podawaniu preparatów, które mają za zadanie uśmierzyć ból, spowolnić oraz łagodzić rozwój choroby. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby stosowane preparaty były naturalnego pochodzenia, nie narażając tym samym organizmu na kolejne obciążenia.

Popularnym preparatem przeznaczenia medycznego, polecanym w tego typu dolegliwościach jest Bivanol. Opatentowany, innowacyjny preparat zawierający wysoką dawkę stabilizowanego kompleksu lipidowo – białkowego z małży nowozelandzkich. Jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera glutenu, soi, drożdży ani żadnych konserwantów. Może być stosowany wraz z innymi lekami. Badania kliniczne potwierdziły korzystny wpływ substancji czynnej na prawidłowe funkcjonowanie stawów oraz blokadę wewnętrznych procesów zapalnych.

Ważną rolę w leczeniu odgrywa również rehabilitacja, która dobierana jest indywidualnie do pacjenta. Osobom borykającym się z nadwagą zaleca się dietę, aby odciążyć stawy.

Źródło: www.zdro-vita.pl

Bivanol

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds