Waloryzacja 2018. Sprawdźcie, ile wyniesie podwyżka

Waloryzacja 2018. Sprawdźcie, ile wyniesie podwyżka

Od 1 marca 2018 roku renty i emerytury będą wyższe. Waloryzacja będzie najwyższa od 5 lat, a świadczenia zostaną podwyższone o prawie 3 proc. W praktyce oznacza to, że najniższa emerytura wzrośnie o 30 zł brutto (ok. 25 zł na rękę), a przeciętna – o ponad 50 zł netto.

Minister Elżbieta Rafalska ujawniła, jakiego wskaźnika waloryzacji powinni spodziewać się emeryci i renciści. – W tym roku mój resort prognozował, że to będzie 2,7 proc. a prawdopodobnie, jak podają takie wstępne dane GUS, ten wskaźnik będzie wynosił 2,9 proc. – powiedziała minister Elżbieta Rafalska w środę wieczorem w TVP. Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dodała, że waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa ponad 5 mld zł.

To dobra wiadomość dla wszystkich seniorów i oczekujących na wiadomości o tegorocznej waloryzacji rent i emerytur. Choć, ciekawsze byłoby całkowite zlikwidowanie podatku od rent i emerytur (zgodnie z postulatami PSL), tak aby każdy emeryt otrzymywał przyznane świadczenie w pełnej wysokości (brutto = netto).

Roman Szymański

waloryzacja emerytur

Waloryzacja emerytur w 2018

 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.