
Bezpłatne warsztaty dla opiekunów domowych
Spis Treści
Osoby, które opiekują się niesamodzielnym bliskim w starszym wieku, mogą uzyskać wsparcie. Pielęgniarki i fizjoterapeuci MEDI-system prowadzą bezpłatne warsztaty dla opiekunów. Można dowiedzieć się na nich, jak opiekować się bliskim.
Warsztaty przeznaczone dla osób, które opiekują się w domu niesamodzielnym czy przewlekle chorym bliskim w starszym wieku. Spotkanie trwa ok. 4 godzin i jest szczególnie polecane początkującym opiekunom.
Pod okiem specjalistów
Warsztat prowadzą pielęgniarki i fizjoterapeuci MEDI-system, którzy specjalizują się w opiece długoterminowej i rehabilitacji seniorów. Uczestnicy uczą się, jak opiekować się bliskim w taki sposób, aby pomagać choremu i nie szkodzić sobie. Spotkanie obejmuje dwa bloki tematyczne, opiekuńczo-pielęgniarski i rehabilitacyjny. Opiekunowie dowiadują się, jak unikać skutków unieruchomienia, uczą się pod okiem specjalistów, jak prawidłowo układać chorego, aby zapobiec odleżynom, jak zmieniać pozycje osoby leżącej, w jakiej pozycji karmić i myć pacjenta, jak przesadzać z łóżka na wózek czy fotel. Program obejmuje również kąpiel całego ciała, toaletę jamy ustnej i profilaktykę odleżyn w łóżku.
– Jako lider stacjonarnej opieki długoterminowej chcemy dzielić się profesjonalną wiedzą z opiekunami rodzinnymi. Spotkania są bardzo potrzebne, dlatego zdecydowaliśmy się je kontynuować również w tym roku – mówi Beata Leszczyńska, prezes Zarządu MEDI-system.
Osoby zainteresowane mają do wyboru dwa terminy – w kwietniu warsztaty odbędą się w Warszawie, a w maju w Bielawie (gm. Konstancin-Jeziorna).
- MAZOWIA
21 kwietnia, ul. Mazowiecka 6/8, Warszawa
Zapisy telefoniczne: 22 266 88 46 lub mailowe: warsztaty.mazowia@medisystem.pl - KONSTANCJA
19 maja, ul. Lipowa 1, Bielawa, gm. Konstancin-Jeziorna
Zapisy telefoniczne: 22 266 88 47 lub mailowe: warsztaty.konstancja@medisystem.pl
Szczegóły na stronie www.medisystem.pl w dziale AKTUALNOŚCI.

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów
Opinie uczestników warsztatów
Czas warsztatów minął bardzo szybko i poczułam się po nich pewniej jako opiekun. […] Dla mnie najbardziej pożyteczne były ćwiczenia prezentowane przez panią rehabilitant z możliwością ich przećwiczenia wzajemnego z innymi uczestnikami – mówi Barbara.
Bardzo ważnym aspektem tych warsztatów było moim zdaniem także to, że powstała pewnego rodzaju wspólnota ludzi o podobnych doświadczeniach, problemach, że przez kilka godzin mogli porozmawiać z innymi osobami, w podobnej sytuacji, ale także z profesjonalistami – zauważa Joanna.

Warsztaty dla opiekunów
Wraz z innymi osobami, podobnymi do mnie, uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych „wczuwając” się w rolę chorego, co pozwoliło nam zrozumieć ich odczucia, oczekiwania, poznać co czują. Poznaliśmy procedury toalety chorego, obsługi w łóżku, a także metody w usprawnianiu ruchowym. Dostaliśmy też wsparcie psychologiczne […] – wylicza Zbigniew.
Cała część praktyczna, zarówno dot. czynności pielęgnacyjnych jak i opiekuńczych oraz produktów odpowiednich do pielęgnacji osób leżących były bardzo ciekawe i dały mi wiedzę jak należy zajmować się osobą niesamodzielną – mówi Ewa.
Uważam, że warto organizować takie warsztaty, gdyż są bardzo pomocne dla osób zajmujących się bliskimi na co dzień w domu. Często tacy opiekunowie nie zdają sobie sprawy, że znając odpowiednie techniki można sobie trochę pomóc i zadbać także o siebie (swój kręgosłup, stawy, etc.) – radzi Katarzyna.

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów
- Światowy Dzień Choroby Alzheimera – 21 września - 21 września, 2021
- 10 faktów o chorobie Alzheimera - 21 września, 2021
- Grillowe menu – zdrowo i smacznie - 30 kwietnia, 2021