Warsztaty pisania dla seniorów w Krakowie

Warsztaty pisania dla seniorów w Krakowie

Emerytura to dobry czas, aby rozwijać pasje i umiejętności, na które wcześniej nigdy nie było czasu. Można na przykład zająć się pisarstwem i opowiedzieć niejedną historię. W Krakowie zorganizowano warsztaty pisania dla seniorów.

Warsztaty pisania dla seniorów przygotowano z myślą o osobach, które chcą i lubią pisać. Dwumiesięczny kurs odbędzie się w ramach programu wsparcia literackich debiutów w Krakowie, a organizatorem kursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Podczas sześciu spotkań nadarzy się okazja zarówno do dyskusji, jak i wypróbowania swoich pisarskich sił w różnych gatunkach literackich. Warsztaty zaplanowano w terminie od 20 lipca do 24 sierpnia, a zapisy trwają tylko do 15 lipca lub do wyczerpania miejsc (liczba miejsc jest ograniczona).

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka, pisarka, nauczycielka pisania. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka książek „Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon” oraz „Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych”. Autorka książek „Rak po polsku” oraz biografii „Pilch w sensie ścisłym”.

Jaką tematykę obejmie kurs?

Razem z prowadzącą, Katarzyną Kubisiowską, wybierzemy się w podróż po literaturze. Zaczniemy od wierszy Anny Świrszczyńskiej i jej cyklu Jestem baba. Zastanowimy się, czym różni się „bycie babą” dziś i 40 lat temu. Jednocześnie będziemy ćwiczyć niełatwą, lecz konieczną sztukę redukcji tekstu. Kolejnym przystankiem będzie reporterska biografia – Marlene Angeliki Kuźniak i warsztaty z wybierania tematów swoich tekstów czy książek. W dalszej części porozmawiamy, jak przenikają się w prozie autobiograficznej wyobraźnia z rzeczywistością. Nauczymy się pisać o emocjach i wybierać formę odpowiednią do tematu. Cała podróż zakończy się opowiadaniami Mircei Cărtărescu i ćwiczeniami ze sztuki zadawania pytań.

Zapisy

Warsztaty będą odbywały się od 12.00 do 17.00 w terminach: 20.07, 27.07, 3.08, 10.08, 17.08, 24.08. Aby zapisać się na warsztaty pisania dla seniorów należy wysłać zgłoszenie mailowo (na adres: pisz@miastoliteratury.pl) lub poprzez stronę: www.evenea.pl/event/warsztaty-katarzyna-kubisiowska
Liczba dostępnych miejsc: 12
Cena warsztatów: 100 zł

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.