We wrocławskim Arsenale

We wrocławskim Arsenale

Jest takie miejsce we Wrocławiu, gdzie czas jakby się zatrzymał. Ze zrozumiałych względów arsenał był pobudowany w trudno dostępnym miejscu i możliwie daleko od sprawujących władzę, jednak w obrębie murów miejskich. Arsenał miejski przetrwał burzliwe dzieje miasta i teraz jest wyjątkowym miejscem ulubionym przez historyków i archeologów.

W najbliższą niedzielę będzie istniała możliwość podziwiania tego miejsca, a atrakcją będą spotkania i wykłady.

Średniowieczny Wrocław odkrywa swoje tajniki.
Dzień z archeologami na wystawie „Wrocławski Nowy Targ”

Niedziela 3 lutego 2019,
10.00-18.00

Muzeum Archeologiczne,
ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław

Program:

11.00 – Oprowadzanie po wystawie. Prowadzi Agata Witkowska, archeolog, kurator wystawy.

12.00 – Oprowadzanie dla dzieci połączone z rodzinnym rozwiązywaniem zagadek z przeszłości. Prowadzi archeolog z Działu Pedagogicznego Muzeum Miejskiego Wrocławia.

13.00 – Wykład: Uczty bogatych, strawa ubogich. Jak jadano w średniowiecznym Wrocławiu? Prowadzi Marta Pietruszka, archeolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

15.00 – Oprowadzanie po wystawie. Prowadzi Agata Witkowska, kurator wystawy.

16.00 – Oprowadzanie dla dzieci połączone z rodzinnym rozwiązywaniem zagadek z przeszłości. Prowadzi archeolog z Działu Pedagogicznego MMW.

10.00-18.00 – Otwarte warsztaty kreatywne dla dzieci (5-10 lat)

Wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu na wystawę „Wrocławski Nowy Targ. Rytm rozwoju średniowiecznego miasta na kulturowym pograniczu” (15 zł — normalny, 10 zł — ulgowy, 30 zł — rodzinny).

Wrocławski Nowy Targ był trzecim po Rynku Solnym i Rynku miejsce ważnym dla miasta. W dokumentach to miejsce istnieje już w 1214 roku, a Rynek w obecnym kształcie został wytyczony w czasie powtórnej lokacji miasta w 1241- 1242.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.