Wesoło, rodzinnie i… z pięknym makijażem! Zakończenie I edycji Akademii Pozytywnego Seniora

Wesoło, rodzinnie i… z pięknym makijażem! Zakończenie I edycji Akademii Pozytywnego Seniora

To było cudowne podsumowanie zajęć prowadzonych w ramach Akademii Rozwoju Seniora, składających się z ośmiu warsztatów związanych z pozytywną psychologią i starzeniem się. Podczas finałowego spotkania panowała rodzinna atmosfera, były wspaniałe upominki, doskonałe ciasta, pozytywne wiersze i opinie uczestniczek. O tym, jak było dokładnie, opowiada prowadząca zajęcia, pani Maria Koźmińska-Brygoła.

Maria Koźmińska-Brygoła: Pierwsza edycja Akademii Pozytywnego Seniora już za nami. W piątek 12 grudnia odbyły się ostatnie, dziewiąte zajęcia oraz uroczyste zakończenie. Ciężko było się rozstać! Wszyscy czuliśmy wielki niedosyt oraz potrzebę kolejnych pozytywnych spotkań! Niezależnie od wieku i stanu zdrowia mamy wpływ na nasze życie – to podstawowe założenie Akademii Pozytywnego Seniora. Seniorzy mogą podejmować pewne konkretne działania, które przyczynią się do zwiększenia ich życiowej satysfakcji. W takim duchu pracowaliśmy przez kolejne tygodnie. Na spotkaniach uczyliśmy się jak świadomie wejść na drogę budowania szczęścia, zmienić sposób myślenia i wypracować w sobie pozytywne nawyki. Udało nam się poruszyć następujące tematy: bycie uważnym, pielęgnowanie życiowych przyjemności, koncentrowanie się na pozytywnych aspektach bycia seniorem oraz indywidualnych zasobach uczestników. Pojawiło się także zagadnienie wyrażania wdzięczności, walki z wewnętrznym krytykiem, pracy nad pozytywnym monologiem wewnętrznym, budowania asertywnej postawy i asertywnego stylu komunikacji, twórczości, a także kształtowania zdrowego stylu życia. Pozostało nam jeszcze wiele kwestii do omówienia i przećwiczenia. Przyjazna i życzliwa atmosfera podczas spotkań zachęciła nas do dalszej wspólnej pracy. Stąd pomysł grupy na ciąg dalszy.

Na razie pielęgnujemy wspomnienia i oglądamy zdjęcia – zwłaszcza te z sesji autorstwa pani Hanny Tomasiewicz-Aleksy, fotografki, która razem z wizażystką, panią Zofią Gluzińską, zmieniły nasze seniorki w profesjonalne modelki. Zdjęcia były prezentem dla uczestników. Wkrótce będzie je można podziwiać we Wrocławskim Centrum Seniora, są już także dostępne na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl. Zapraszamy do ich obejrzenia!

Tak o Akademii Pozytywnego Seniora mówili sami uczestnicy:

„Utwierdziłam się w przekonaniu, że pozytywne myślenie i asertywność popłacają”.

„Podobało mi się, że wszyscy mogą się wypowiedzieć i że poruszane tematy dotyczą naszego codziennego życia”.

„Ucząc się asertywności pozbyłam się kompleksu niższości”.

„Podobało mi się, że mogłam wyjść z domu i spotkać się z ludźmi”.

„Zajęcia APS wpłynęły bardzo pozytywnie na mój rozwój. Zmieniło się moje spojrzenie na innych ludzi. Bardzo żałuję, że zajęcia nie mogły trwać dłużej”.

„Podobał mi się interesujący i inspirujący sposób prowadzenia, duże zaangażowanie prowadzącej oraz serdeczna i ciepła atmosfera”.

„Bardzo proszę o dalsze edycje APS dla zaawansowanych, bo pozostaje nadal dużo tematów, które interesują Seniorów. Proszę o jeszcze”.

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie dziękuje pani Marii za wszelkie pozytywne wibracje, dzięki którym stworzyła wspaniały cykl zajęć, a także zgromadziła już komplet uczestników na styczniową edycję spotkań.

Joanna Ryłko

fot. Kamil Zychmański

APS_12.12.14_01_fot. Kamil Zychmański

APS_12.12.14_02_fot. Kamil Zychmański

APS_12.12.14_04_fot. Kamil Zychmański APS_12.12.14_05_fot. Kamil Zychmański

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.