Wieczory w Arsenale

Wieczory w Arsenale

Tegoroczny wrocławski festiwal ,,Wieczory w Arsenale” rozpoczął się 26 czerwca. Goście wydarzenia mieli przyjemność posłuchać piękną muzykę pełnej interakcji, w otoczeniu starych murów. W piątek wieczorem odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Wratislavia. Z kolei w niedzielę uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać dwóch młodych artystów-akordeonistę Pawła Janasa i saksofonistę Wojciecha Psiuka.

Wrocławski festiwal rozpoczęła Orkiestra Kameralna Wratislavia, która zagrała licznie zgromadzonej publiczności kompozycje Felixa Mendelssohna – Bartholdy’ego, Piotra Czakowskiego Antonina Dvoraka, a po przerwie Grieg i Rossini. Publiczność wsłuchiwała się z uwagą. Piątkowy koncert był niezwykle kameralny. Muzyka była pełna radości, która zachęcała do wspólnego muzykowania.

Z kolei w niedzielę goście mieli przyjemność posłuchać Pawła Janasa i Wojciecha Psiuka. Uczestnicy przekonali się o ich niezwykłym kunszcie słuchając interpretacji koncertu na obój i skrzypce Jana Sebastiana Bacha. Artyści zmierzyli się także udanie z Sonatiną Rawela i uwerturą na tematy hebrajskie Prokofiewa. Tym razem koncert odbył się w sali.

W najbliższą środę „Royal String Quartet” – jeden z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych. Grupa powstała w 1998 r., od szeregu lat odnosi imponujące sukcesy, jest regularnie zapraszana na najważniejsze festiwale muzyczne w kraju i za granicą. „Royal String Quartet” sprawi, że Arsenał wypełni się wspaniałą muzyką z epok baroku, klasycyzmu i XX wieku. Usłyszymy utwory, w których zasadniczą rolę pełni forma fugi. Będą to fragmenty słynnej „Sztuki fugi” Bacha, „Wielka fuga” B-dur Beethovena oraz VII Kwartet smyczkowy Szostakowicza.

a_DSC4843

a_DSC4862

a_DSC5115

a_DSC4799

a_DSC4816

a_DSC5111

 Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.