Wielki Finał Wieczorów w Arsenale

Wielki Finał Wieczorów w Arsenale

Przed nami ostatnie dwa koncerty ze wspaniałej tegorocznej edycji „Wieczorów w Arsenale”: dzisiaj o godz. 20 na dziedzińcu wrocławskiego Arsenału zabrzmią barokowe koncerty, w niedzielę zaś warto posłuchać muzyki Wolfganga Amadeusa Mozarta, w tym jego arii w mistrzowskim wykonaniu Olgi Pasiecznik.

Dzisiejszy wieczór wypełnią barokowe koncerty solowe oraz concerti grossi, a więc formy stworzone w XVII stuleciu we Włoszech. Zabrzmią utwory wybitnych włoskich kompozytorów – Antonia Vivaldiego i Giuseppe Tartiniego. Na program złożą się także concerti grossi Georga Friedricha Haendla. Można więc powiedzieć, że repertuar dzisiejszego wieczoru nawiązuje do stylu włoskiego, gdyż nawet Haendel, będąc kompozytorem niemieckim, wzorował się często na tradycji włoskiej.

Barokowych koncertów posłuchamy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Wratislavia pod dyrekcją Jana Staniendy. Solistami w poszczególnych utworach będą instrumentaliści od lat związani z tą wrocławską orkiestrą. W partiach solowych wystąpią: skrzypaczki Barbara Myler, Wioletta Porębska, Dorota Tokarek, Magdalena Sudara, skrzypkowie Bartosz Bober i Jacek Marcinów, a także wiolonczelistka Lidia Grzanka-Urbaniak.

Na niedzielę przygotowaliśmy naprawdę atrakcyjne wydarzenie z najwyższej „muzycznej półki”. Zapewni to nie tylko muzyka Wolfganga Amadeusa Mozarta, ale i obecność na estradzie wybitnej śpiewaczki Olgi Pasiecznik (sopran). Artystka, pochodząca z Ukrainy, należy od lat do elity wokalistów działających i mieszkających w Polsce. Zachwyca ogromną muzykalnością i wszechstronnością, techniczną maestrią i szlachetnością barwy głosu. Występy tej gwiazdy licznych estrad i scen krajowych i zagranicznych zawsze przynoszą publiczności wiele wzruszeń.

Program niedzielnego finału wypełnią młodzieńcze symfonie Mozarta oraz jego arie koncertowe. Oprócz Olgi Pasiecznik wystąpi Orkiestra Kameralna Wratislavia pod dyrekcją Jana Staniendy. Finał rozpocznie w niedzielę o godz. 20.

źródło: informacja prasowa

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.