Wigilia dla potrzebujących

Wigilia dla potrzebujących

We Wrocławiu kilka instytucji organizuje dla osób potrzebujących wspólne biesiadowanie i posiłki przed świętami.

Już jutro 21 grudnia w Centrum Koncertowym A2 przy ul. Góralskiej 5 będzie można zjeść tradycyjny wigilijny posiłek.
Organizatorzy Fundacja WeźPomóż.pl i Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla, z udziałem Gminy Wrocław w zakresie finansowania, spodziewają się około tysiąca chętnych. Dlatego przewidziano, że potrzebujący zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwsza tura będzie od godziny 11:oo do 15:00, a druga tura od 15:00 do 18:00. Oprócz posiłku będzie można otrzymać także paczki z żywnością. Podczas Wigilii będę rozdawane również informacje o punktach pomocowych na terenie miasta.

Wigilie dla samotnych i potrzebujących będą organizowane także innych miejscach.

21 grudnia Fundacja Sancta Familia –wigilia na 250 osób, godz. 12.00, kuchnia charytatywna przy ul. Monte Cassino 64 we Wrocławiu.
22 grudnia 2018 r. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej  organizuje spotkanie w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, godz. 11.00 – dzielenie się opłatkiem i rozdawanie paczek żywnościowych.

24 grudnia 2018 r.

Gmina Wrocław i Caritas Archidiecezji Wrocławskiej współorganizują wigilię na placu Gołębim w godzinach 10.00-12.00). Będzie barszcz, ryba w warzywach, pierogi.

W Czasoprzestrzeni (Zajezdnia Dąbie) przy ul. Tramwajowej 1-3 odbędzie się Wigilia dla Samotnych organizowana przez Fundację Wolne Miejsce we współpracy z władzami Wrocławia. Może w niej wziąć udział nawet około tysiąca osób. Oczywiście wstęp na wigilię jest darmowy, a drzwi do dawnej zajezdni Dąbie zostaną otwarte już od godziny 13:00.

Oczywiście oprócz potrzebujących  wszędzie mogą zjawić się ci którzy chcą pomagać. Każdy może przynieść ze sobą wiktuały i rozdać je bliźnim. Święta to szczególny czas, wtedy podobno nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem.

tekst, zdjęcie: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.