Wilcza Ostoja we wrocławskim ogrodzie zoologicznym

Wilcza Ostoja we wrocławskim ogrodzie zoologicznym

Nowa atrakcja we wrocławski ogrodzie zoologicznym zapewnia funkcje edukacyjne dla odwiedzających i lepsze warunki dla zwierząt.

oko w oko, fot.©J.Dudzik

Wilki miały dotychczas swoją przestrzeń tuż obok tygrysa. Za szybą biegały sobie między krzaczkami, miały tam już swoje ulubione miejsca do zakopywania kości na później. Teraz po przeprowadzeniu na nowy wybieg muszą to miejsce umoić. Wilcza Ostoja jest bardzo nowoczesnym wybiegiem. Ładnie ukształtowany teren, żwirowy strumień zakończony stawem płynie żwirowym korytem. Możemy oglądać zachowania zwierząt z platformy widokowej, możemy tak jak dotychczas spozierać na wilki zza szyby, ale największe emocje wzbudza obserwowanie zachowań zwierząt z Wilczej Jamy. Podziemny obiekt jest w środku wybiegu i zza szyby podglądamy i fotografujemy zwierzęta, a one nas nie widzą. Dlaczego? Zobaczycie w części edukacyjnej obiektu. Wilcza Jama to także miejsce przeznaczone ma zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przed nowym wybiegiem betonowe rzeźby wilczej watahy od razu wzbudziły zainteresowanie najmłodszych. Można na nie włazić, można chować się do wilczej jamy razem ze szczeniakami. Świetne miejsce na pamiątkowe zdjęcia.

wadera, fot.©J.Dudzik

Wrocławska wilcza wataha
Na wybiegu docelowo będą mieszkały cztery wilki. Basior Maksio i trzy samice zwane przez myśliwych waderami. Opiekunowie z niecierpliwością oczekują, która z wilczyc zajmie pozycję samicy alfa. To o tyle ważne, że może się zdarzać, że tylko samica alfa będzie się rozmnażała. Pewności nigdy nie ma, przecież warunki w zoo odbiegają od tych w przepastnych puszczach i borach, które powinny być ostoją tych drapieżników.

Oferta edukacyjna
Wrocławski ogród zoologiczny prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia trwają około godziny i są skierowane do różnych grup wiekowych. Grupa dzieci powinna liczyć od 10 do 25 osób. Wszystkie informacje w zakładce Edukacja.

z wilczej jamy, fot.©J.Dudzik

Osoby niepełnosprawne
Osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą wypożyczyć bezpłatnie wózek inwalidzki. Z warunkami wypożyczenia można zapoznać się na stronie Wrocławskiego Zoo.

Pamiętacie, że bilety roczne do ZOO Wrocław to tylko 120 zł (108 z UrbanCard Premium) i ulgowe 80 zł (72 z UrbanCard Premium). W czwartki odpowiednio dla seniorów, rencistów i niepełnosprawnych 20 zl i 10 z Wrocławską Kartą Seniora.

edukacja, fot.©J.Dudzik

Pamiętacie też na pewno o tym, że ZOO Wrocław i Fundacja Dodo działająca przy wrocławskim ogrodzie zbierają na potrzeby ratowania zwierząt niepotrzebne już telefony komórkowe i tablety.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.