Winobranie w Wilanowie – warsztaty kulinarne

Winobranie w Wilanowie – warsztaty kulinarne

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz czwarty zaprasza na spotkanie poświęcone tradycji wytwarzania wina. Winobranie w Wilanowie to warsztaty kulinarne dla dorosłych.

Letnie słońce napełniło słodkim smakiem winorośl pnącą się w wilanowskim ogrodzie króla Jana III. Czas na zbiory i winogronowe przetwory – winobranie w Wilanowie czas zacząć!

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na warsztaty kulinarne poświęcone tradycji wytwarzania wina. Uczestnicy spotkania poznają historię winnej latorośli oraz wina podawanego w Polsce w XVII wieku, a także dowiedzą się jak można wykorzystać winogron w kuchni i poza nią. W programie warsztatów wycieczka do zrekonstruowanego ogrodu króla Jana III (gdzie odbędzie się wspólne winobranie) oraz przygotowanie dań według staropolskich przepisów z najstarszych polskich książek kucharskich. Warsztaty kulinarne zakończą się wspólnym próbowaniem efektów pracy.

Warsztaty odbędą się już 2 września (godz. 12.00) w Muzeum Pałacu w Wilanowie (Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23). Bilety w cenie 80 zł (bilet zwykły) i 50 zł (bilet ulgowy) można kupić stacjonarnie w kasie muzeum lub poprzez stronę www.bilety.wilanow-palac.pl. Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.