Wiosna w domu. Jak ożywić wnętrza?

Wiosna w domu. Jak ożywić wnętrza?

Aby ożywić wnętrze naszego mieszkania, nie jest konieczny remont. Wystarczy ciekawy pomysł na wymianę kilku dodatków. Zuzanna Szocińska – dekorator w salonie aranżacji okien i wnętrz Eurofirany Janki, podpowie na jakie kolory warto postawić i w jaki sposób upiększyć wnętrze domu.

Wiosna to czas generalnych porządków. Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkania, niekoniecznie musimy robić remont. Możemy dobrać odpowiednie dodatki i wymienić parę kluczowych elementów w mieszkaniu, na przykład zasłony. Dobrym pomysłem będą poduszki, albo bieżnik, które rozświetlą i zmienią nasz salon. W dekoracjach okiennych istotne jest rozłożenie wnętrza i jego odpowiednie naświetlenie. Wymiana firan czy zasłon może bardzo wiele zmienić i odmienić dom wiosną. Wyraziste barwy sprawią, że dom stanie się słoneczny nawet wtedy, kiedy wiosna nie będzie rozpieszczać ciepłymi dniami.

– Jeżeli salon jest niewielki, zostajemy przy jasnych odcieniach. Najlepiej sprawdzą się kolory takie jak: kremy i beże, ewentualnie chłodniejsze: biel i szarość. Jeżeli chcemy użyć kolorów możemy wybrać intensywniejszy, na przykład: fiolet lub czerwień. – mówi Zuzanna Szocińska.

Innym dodatkiem, który idealnie sprawdzi się w dekoracji mieszkania będzie wazon. Możemy kupić w żywym kolorze: w pomarańczu lub fiolecie. Dodatkiem do takiego zakupu będzie pięknie ułożona kompozycja ze sztucznych kwiatów.

– Najprostszym sposobem na zmianę atmosfery w mieszkaniu jest zagranie dodatkami. Aby zachować harmonię we wnętrzu, nie należy używać zbyt wielu barw. Warto wybrać jeden neutralny kolor, taki jak popiel, do którego będziemy dobierać dodatki w bardziej intensywnych barwach. – dodaje Zuzanna Szocińska.

źródła: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.