Wirtualna przychodnia to wygodny dostęp do lekarza

Wirtualna przychodnia to wygodny dostęp do lekarza

Problemy ze zdrowiem podczas urlopu zagranicą? Z pomocą przyjdzie telemedycyna i wirtualna przychodnia. Polski lekarz specjalista zdiagnozuje, wyjaśni, a nawet wypisze receptę.

Jeśli zachorujemy w trakcie wypoczynku w Polsce, to możemy udać się do najbliższej przychodni. Niestety bywa, że jest to jedyna placówka w całej miejscowości i będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając w długiej kolejce. Jednak większy kłopot pojawi się wtedy, gdy problemy zdrowotne wystąpią poza granicami Polski i mamy trudności z rozmową w obcym języku. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się telemedycyna. Wirtualna przychodnia zapewni dostęp do polskiego lekarza specjalisty, który udzieli porady, a nawet wypisze receptę.

Typowe problemy podczas wyjazdu

Paradoksalnie, to latem wiele osób walczy z katarem czy bólem gardła, bo sprzyja im pobyt w klimatyzowanych pomieszczeniach. Gdy z rozgrzanej plaży wchodzimy wprost w strumień zimnego, hotelowego powietrza narażamy się na kłopoty z gardłem czy infekcję ucha. W trakcie degustacji regionalnych smakołyków nietrudno też o zatrucia żołądkowe czy reakcje alergiczne, a podczas zwiedzania – o ukąszenia owadów. Pobyt w ciepłych krajach sprzyja także chorobom dróg moczowych (szczególnie narażone są na nie kobiety, które mogą cierpieć na zapalenie pęcherza) oraz zwiększa ryzyko udaru. Oczywiście nie warto rezygnować z upragnionego urlopu poza granicami naszego kraju – lepiej wcześniej zadbać o możliwość konsultacji u polskiego lekarza.

Diagnoza na wyciągnięcie ręki

Dzięki nowoczesnej technologii, wizyty lekarskie można odbywać z dowolnego miejsca na świecie, bez wychodzenia z domu. To bardzo proste rozwiązanie – wystarczy wejść na stronę internetową, opisać dolegliwości, a następnie umówić się na rozmowę z lekarzem. Ten sposób konsultacji lekarskich nazywa się telemedycyną. Konsultacja może odbyć się w formie rozmowy telefonicznej, rozmowy na czacie internetowym lub wideokonferencji.

Telemedycyna to idealne rozwiązanie dla seniorów, którzy obawiają się problemów zdrowotnych w podróży. Pozwala na szybki kontakt z polskim lekarzem i to bez względu na kraj, w którym przebywamy. Nie musimy obawiać się ani bariery językowej – cały serwis i wszyscy pracownicy są polskojęzyczni, ani kosztów rozmowy – to doktor kontaktuje się z pacjentem, wystawia receptę i przesyła ją w formie elektronicznej (gdy jest to konieczne).

Telemedycyna to pełnoprawna część medycyny

Jeszcze kilka lat temu konsultacja ze specjalistą była zazwyczaj możliwa tylko w tradycyjny sposób. Dopiero 9 października 2015 r. znowelizowano ustawę o systemie informacji w ochronie zdrowia, dodając punkt mówiący o tym, że lekarz i lekarz dentysta mogą wykonywać świadczenia zdrowotne także za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Telemedycyna jest więc pełnoprawną częścią zawodu lekarza. Co więcej, będzie pewnie przyszłością medycyny. Już teraz z powodzeniem jest stosowana w polskiej kardiologii i geriatrii.

Telemedycyna rozwija się w niesamowitym tempie, ponieważ jest wygodna, skuteczna i szybka. Co więcej, rozmowę można umówić o dowolnej porze – lekarze dyżurują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Czy taka metoda leczenia jest skuteczna? Według statystyk aż 80% pacjentów rozwiązuje swój problem zdrowotny już na pierwszej konsultacji.

Wystarczy dostęp do internetu

Dostęp do internetu to obecnie standard we wszystkich hotelach i w większości restauracji. Jak skorzystać z usług wirtualnej przychodni? To proste! Wystarczy wejść na stronę www.telemedi.co i założyć konto pacjenta, podając niezbędne dane. Następnie można umówić się na konsultację – większość wizyt jest realizowana w ciągu dwóch godzin. Nie ma znaczenia, czy jesteś w Polsce, w Egipcie czy na drugim końcu świata. Lekarz skontaktuje się z Tobą i błyskawicznie zdiagnozuje niepokojące objawy. Ile to kosztuje? Ceny konsultacji zaczynają się już od 39 zł. Spotkanie z lekarzem online to oszczędność pieniędzy, cennego czasu i niepotrzebnych nerwów podczas urlopu.

Wirtualna przychodnia Telemedico

Pionierem usług telemedycznych jest polska firma Telemedico. Z jej usług korzystają nie tylko tysiące Polaków, ale i setki tysięcy osób na całym świecie. Telemedico to pełnoprawna instytucja medyczna, w której pracują wykwalifikowani lekarze, a pacjenci mają swoje kartoteki. Dokładnie tak samo, jak w tradycyjnych przychodniach. Współpracuje z firmami oferującymi ubezpieczenia zdrowotne, które potwierdzają renomę firmy. Wejdź na www.telemedi.co i umów się na konsultację w promocyjnej cenie. Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 22 307 49 94 (opłata jak za zwykłą rozmowę telefoniczną).

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.