Woda mineralna czy źródlana?

Woda mineralna czy źródlana?

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego względu rośnie popularność wody w butelkach. W sklepie jest tyle rodzajów wód butelkowanych, że można się pogubić. Na półkach sklepowych obok siebie stoją rożne wody, w tym mineralne i źródlane. Czym różnią się te dwa rodzaje wody? Jaki typ wody jest bardziej korzystny dla organizmu?

Odpowiedzi udzieliła Pani Monika Stromkie-Złomaniec, spcjalista ds. żywienia człowieka. Sprawdźmy zatem jaki rodzaj wody najlepiej spożywać.

Jeżeli chodzi o wodę źródlaną, ona jest najbezpieczniejsza właściwe i każdy może ją spożywać, ponieważ jest to z reguły woda niskozmineralizowana albo średniozmineralizowana. Ona będzie świetna w przygotowywaniu posiłków np. zupy, będzie również polecana dla matek, które przygotowują dzieciom mieszanki mleczne. Natomiast jeżeli chodzi o wody mineralne to zależy o jakim stopniu mineralizacji mówimy, takie wody możemy podzielić na nisko, średnio i wysokozmineralizowane.

 źródło: Portal newsrm TV

fot. Portal Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.