WRO AIRPORT EXPRESS

WRO AIRPORT EXPRESS

Osoby na wózkach na mikołaja dostały jeszcze wygodniejsze połączenie z dworca autobusowego na lotnisko.

Oczywiście kierowcy wrocławskiego MPK także pomagają osobom na wózkach. Wszystkie autobusy mają pochylnie i można bez problemu wjechać do autobusu. Tak więc na lotnisko można dojechać autobusem 129 i 106 oraz nocnym 206.
Od 5 grudnia autobusy firmy Polbus zostały wyposażone w windy i teraz pasażer na wózku może podróżować także tą specjalną ekspresową linią. Autobusy WRO AIRPORT EXPRESS odjeżdżają z dworca autobusowego mniej więcej co 50 minut od godziny 3:30 do 23:30, z lotniska odpowiednio od 4:10 do 01:00. Osoby na wózkach mogą dojechać do Wrocławia na dworzec główny pociągiem, tam zjadą windą na poziom ulicy i bez barier w postaci krawężników przedostaną się do dworca autobusowego, gdzie windą zjadą na poziom peronów autobusowych i tu windą zostaną umieszczeni w autobusie. Po dojeździe na lotnisko także nie ma problemów. Porty lotnicze na całym świecie obsługują osoby na wózkach, wystarczy o tym zawiadomić lotnisko w czasie zakupu biletu.

fot.J.Dudzik

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk osobiście chciał zobaczyć, jak działają nowe udogodnienia dla osób na wózkach. W czasie spotkania powiedział: –Chcemy budować Wrocław w taki sposób, aby był miastem dla wszystkich, bez barier, włączającym osoby niepełnosprawne. Ruch turystyczny we Wrocławiu z roku na rok jest coraz większy i coraz więcej z tych turystów to osoby z niepełnosprawnościami. Podczas ostatniego spotkania z zarządem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Słabowidzących mówiliśmy o potrzebie dodatkowego oznaczenia tego miejsca, tak aby osoby, które mają różne dysfunkcje, mogły czuć się w tym miejscu bardziej komfortowo. Od dziś przestrzeń dworca autobusowego jest jeszcze dla tych osób jeszcze bardziej dostępna i przyjazna.

Na drzwiach wejściowych do dworca oraz przed przejściami dla pieszych pojawiły się taśmy ostrzegawcze, które w znaczny sposób ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym. Wszystkie podjazdy zostały też obniżone z myślą o osobach poruszających się na wózkach. Na każdym stanowisku zamontowane zostały również linie wyznaczające wejście do autobusu. Wszystkie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc przeszkolonych pracowników, których mogą wezwać za pomocą przycisków zlokalizowanych przy wejściach na dworzec. Dostosowane zostały również windy.

Port lotniczy dla osób na wózkach, które dojadą własnym transportem, wydłużył czas parkowania w strefie Kiss and Fly o 10 minut.

tekst, zdjęcie: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.