Wrocław: nowy dom dziennego pobytu dla seniorów

Wrocław: nowy dom dziennego pobytu dla seniorów

Jak poinformowała „Gazeta Wrocławska”, we Wrocławiu przy ul. Kazimierza Wielkiego otwarty zostanie dom dziennego pobytu dla seniorów, a także ekumeniczny dom pielgrzyma parafii ewangelicko-augsburskiej. Oprócz tego planowane jest centrum zajmujące się edukacją ekumeniczną. W rozmowie z dziennikarką „Gazety Wrocławskiej” ks. Marcin Orawski, jeden z proboszczów kościoła Opatrzności Bożej, zapewnił, że dom dziennego pobytu będzie mógł zaopiekować się 30 seniorami. Planowana jest atrakcyjna oferta zajęć i aktywności w których seniorzy będą uczestniczyli w siedzibie przy ul. Kazimierza Wielkiego, a także opieka wyjazdowa i opieka pielęgnacyjna w miejscu zamieszkania danej osoby.

Pomysł wrocławskiej parafii ewangelicko-augsburskiej jest niezwykle innowacyjny. Zakończenie prac nad projektem – nazwanym wstępnie Centrum Ewangelickim im. Dietricha Bonhoeffera – planowane jest na koniec lutego. Centrum będzie organizacją non-profit.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.