
Wrocław rozmawia
Właśnie przeszedłeś na emeryturę i zastanawiasz się co dalej. Może warto zobaczyć co dzieje się we Wrocławiu dla takich jak ty, jeszcze aktywnych. Może warto spróbować się w roli społecznika, który pomaga sąsiadom. We Wrocławiu istnieje taka możliwość.
Zwykle jest tak, że ktoś za nas decyduje, jak wydawać nasze pieniądze odprowadzane w formie podatków. We Wrocławiu to ty możesz się włączyć w ten proces decyzyjny i aktywnie przyczynić się do lepszego wyglądu miejsca zamieszkania i parku, do którego wyprowadzasz psa. Wystarczy wejść na stronę https://www.wroclaw.pl/rozmawia/ i znaleźć interesujący cię temat.
Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje pozarządowe), mieszanych grup (NGO, mieszkańcy, pracownicy UM Wrocławia) jest rozmowa, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu.
Budżet Obywatelski
-Wrocław rozmawia- to też strona gdzie możecie zobaczyć, jak działa Budżet Obywatelski. Może macie ochotę wybrać się na konsultacje w sprawie projektów na 2019. Konsultacje odbędą się w niżej podanych dniach i miejscach.
Na spotkaniach poznacie zasady naboru, weryfikacji pomysłów czy głosowania. Odpowiemy na pytania i wątpliwości.
WBO 2019 startuje 7 stycznia! Śledźcie wydarzenia na stronie internetowej i fejsie.
-Wrocław rozmawia- zaprasza w dowolnie wybrane spotkanie, każde z nich rozpoczyna się o godz. 17.00
8.01 Barbara ul. Świdnicka 8 b
9.01 Sektor 3 ul. Legnicka 65
10.01 Centrum Kultury Zamek pl. Świętojański 1
11.01 Czasoprzestrzeń – Zajezdnia Dąbie ul. Tramwajowa 1/3
14.01 Centrum Kultury Zachód Chociebuska 4-6
15.01 Centrum Historii Zajezdnia ul. Grabiszyńska 184
16.01 Centrum Aktywności Lokalnej Ołtaszyn ul. Pszczelarska 7
17.01 Centrum Aktywności Tarnogaju ul. Gazowa 22
18.01 Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej ul. B. Prusa 37-39
22.01 Centrum Kultury Agora ul. Serbska 5a
23.01 Centrum Kultury Fama ul. B. Krzywoustego 286
Na stronie Wrocław rozmawia znajdzie też przykładowy koszt wykonania trawnika, ścieżki rowerowe czy placu zabaw. Pamiętajcie jednak, że to wspólne pieniądze wrocławian, więc z wydawaniem na swoje fanaberie i pomysły raczej nie należy się spodziewać akceptacji.
Jedynym sposobem by żyło się nam wygodniej we Wrocławiu, jest uczestniczenie i rozmawianie o problemach mieszkańców, by sprawujący władzę wiedzieli jakie są oczekiwania i potrzeby. Teraz jest taka możliwość. Urząd Prezydenta utworzył odpowiednie stanowiska i procedury. Teraz od mieszkańców miasta zależy, czy zechcą z tej formy zarządzania miastem korzystać na co dzień.
tekst, grafika: Jerzy Dudzik
- Festiwal Miasto Krasnali, flamenco [koncerty, warsztaty] - 4 października, 2023
- Gdy rośną podatki, tracisz pieniądze [felieton emeryta] - 1 października, 2023
- Pieniądze papierowe, czy cyfrowe [felieton] - 12 września, 2023