Wrocław zaprasza seniorów na spacery z przewodnikiem

Wrocław zaprasza seniorów na spacery z przewodnikiem

Stolicę Dolnego Śląska uznano najatrakcyjniejszym kierunkiem turystycznym Europy. Wrocław zdobył ponad 41 tysięcy głosów i wygrał w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018. Teraz Wrocław zaprasza seniorów na spacery z przewodnikiem.

European Best Destination (czyli najlepszy europejski cel podróży) to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Brukseli, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. W tegorocznej edycji konkursu Wrocław zebrał ponad 41 tysięcy głosów, pokonując 20 miast m.in. hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewską Rygę, Mediolan. W serwisie internetowym European Best Destination znajdziemy m.in. piękne zdjęcia Wrocławia i opis atrakcji miasta oraz materiały pozostałych kandydatów do wyróżnienia.

Wrocław zaprasza seniorów

Odkrywamy Wrocław – spacery z przewodnikiem

Prestiżowa nagroda dla Wrocławia to doskonały pretekst, aby odkrywać miasto na nowo podczas wakacyjnych spacerów z przewodnikiem. Seniorzy zainteresowani historią i architekturą mogą zwiedzać miasto np. z Klubem Seniora Podróżnika Gazety Senior i z Kołem Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK.

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich będzie prowadzić spacery z przewodnikiem. To już XV edycja spacerów pod patronatem Urzędu Miasta. W każdą sobotę i niedzielę wakacji można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu i poznać tajemnice Wrocławia. Spacery skierowane są nie tylko do turystów, ale także do mieszkańców Wrocławia, dla których będą okazją do odkrywania miasta na nowo.

Trasy wędrówek związane są z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim. Spacery ruszają już 23 czerwca.

Szczegółowy harmonogram spacerów jest dostępny na stronie internetowej oraz w siedzibie PTTK.

Kontakt:
„Kamienica pod Złotą Gwiazdą”
Rynek Ratusz 11/12, 50-106 Wrocław
tel. 71 34 439 23, e-mail: biuro@pttk.wroclaw.pl

Klub Seniora Podróżnika Gazety Senior

To kolejna inicjatywa pod hasłem Lato w mieście 2018 – tym razem dedykowana wyłącznie seniorom. Pomysłodawcą i organizatorką jest Teresa Szewioła, liderka klubu i szefowa sekcji turystycznej UTW w Uniwersytecie Wrocławskim.

Plan spotkań:
23 czerwca, Centrum Historii Zajezdnia i Kościół Klemensa Dworzaka (spotkanie 9.45 przy kasie w muzeum Zajezdnia).
30 czerwca Promenada Staromiejska od pl. Jana Pawła II do pl. Dominikańskiego (spotkanie 9.45 pl. Jana Pawła II przy fontannie).
7 lipca Pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego (pl. Wolności) – Kościół Garnizonowy – Kościół na Piasku (spotkanie 9.45 przy głównym wejściu do Forum Muzyki).
14 lipca Park Szczytnicki, Tereny Wystawowe i WUWA (spotkanie 9.45 miejsce podam przy zapisach).

Na wszystkie spacery obowiązują zapisy – zachęcamy do zgłaszania się na spacery w gronie seniorów. Kontakt: 691 395 470 oraz 797 163 682. Opłata wynosi 5 zł od osoby (koszt przewodnika).

 

Wrocław zaprasza seniorów

Wrocław zaprasza seniorów

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.