Wrocławskie Centrum Seniora nominowane w kategorii – Samorząd Przyjazny Seniorom

Wrocławskie Centrum Seniora nominowane w kategorii – Samorząd Przyjazny Seniorom

W piątek 15 maja w Pałacu Prezydenckim odbyła się finałowa gala III edycji konkursu pt. ,,Dobry klimat dla rodziny”. Nominację w kategorii Samorząd Przyjazny Seniorom, otrzymało – Wrocławskie Centrum Seniora, działające w ramach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Uroczystą galę poprowadzili: Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski. Występ Doroty Osińskiej zapewnił gościom muzyczną oprawę. 

Projekty, które zmieniają polską rzeczywistość – takimi słowami działania samorządów podsumował Bronisław Komorowski, Prezydent RP.

Nominacje w III edycji konkursu, instytucje mogły otrzymać w następujących kategoriach: wspieranie rodzin sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, wyrównywanie szans edukacyjnych i samorząd przyjazny seniorom.

Na uroczystej gali Prezydent RP złożył podziękowania i gratulacje wszystkim nominowanym, którzy angażują się w sprawy rodzinne w Polsce, a ich pomysły i projekty służą innym do godnego naśladowania.

Wśród laureatów, którzy odebrali statuetki z rąk Pierwszej Damy Anny Komorowskiej, znaleźli się:

1. Miasto Sosnowiec – program ,,Świat Idealny”

2. Gmina Wisznice – program ,,Rozwiń Skrzydła!”

3. Miasto Darłowo – Kolorowa Świetlica Emeryta

4. Miasto Stargard Szczeciński

Podczas piątkowej gali wrocławską instytucję reprezentowali: Dorota Feliks – Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Robert Pawliszko i Małgorzata Jamróz z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Wrocławskie Centrum Seniora gratuluje nagrodzonym i dziękuję za nominację przede wszystkim Parze Prezydenckiej, ale także wrocławskim seniorom, dla których działa i bez których nie byłoby tego zaszczytnego wyróżnienia.

tekst: Joanna Ryłko
zdjęcia: WCS

15.05.15_SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE_fot. 1

15.05.15_SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE_fot. 3

15.05.15_SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE_fot. 7

15.05.15_SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE_fot. 12

15.05.15_SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE_fot. 2

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.