Wrocławskie praktyki senioralne uhonorowane aż czterkrotnie!

Wrocławskie praktyki senioralne uhonorowane aż czterkrotnie!

16 kwietnia w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowująca pierwszą edycję projektu ,,Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”. Ceremonia miała miejsce w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Celem takiego przedsięwzięcia jest wypromowanie najbardziej wartościowych inicjatyw na rzecz seniorów, które zajmują się tworzeniem przyjaznej dla seniorów przestrzeni publicznej, wydłużaniem aktywności osób starszych oraz wspieraniem usług umożliwiających zaspokojenie potrzeb seniorów w zakresie opieki. 

Eksperci Komisji ds. Osób Starszych wraz z organizatorami konkursu ocenili ponad 100 zgłoszeń. 24 organizacji i instytucji nagrodzono wpisem do Złotej Księgi. Przedstawiciele wyróżnionych stowarzyszeń odebrali gratulacje od prof. Ireny Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Mieszkańcy Wrocławia mają powód do dumy. Wrocławskie inicjatywy na rzecz seniorów zostały uhonorowane aż czterokrotnie! Wśród laureatów znalazły się: Fundacja Dom Pokoju z projektem ,,Rada Seniorów na wrocławskim Osiedlu Nadodrze”, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka z przedsięwzięciem ,,Sztuka zmienia i łączy pokolenia” i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego z dwoma strategiami Wrocławskiego Centrum Centrum Seniora – ,,Miasto Pokoleń” oraz ,,Miejsca Przyjazne Seniorom”. Prof. Lipowicz wręczyła nagrody: Dorocie Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Robertowi Pawliszko i Małgorzacie Jamróz z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Przedstawiciele  uhonorowanych organizacji z dumą podkreślali fakt, że otrzymanie takiego wyróżnienia jest motywacją do realizacji jeszcze bardziej aktywnych działań i tworzenia nowych, społecznych projektów.

tekst: Joanna Ryłko

fot. Robert Pawliszko

fot. Robert Pawliszko

fot. Robert Pawliszko

fot. Robert Pawliszko

fot. Joanna Ryłko

fot. Joanna Ryłko

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.