Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Do niedzieli, możecie w Hali Stulecia  poszukać książek na każdą okazję. Właśnie zaczęły się Wrocławskie Targi Dobrych Książek i Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

Targi Dobrych Książek

Targi Dobrych Książek, fot.©J.Dudzik

Cała przestrzeń hali wypełniła się stoiskami. Cudne wydawnictwa, wspaniałe tomy, rewelacyjne oprawy. Teksty zwykle znajdziemy w Internecie, ale dotyk nowej książki pachnącej drukarnią to wciąż niezmiennie wspaniałe doznania. Akcesoria do książek, zakładki, podstawki zawsze są małym prezentem z radością przyjmowanym przez bibliofilów i książko maniaków.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to także okazja, by rozdać nagrody edytorskie.
Wszystkie wydawnictwa z niecierpliwością czekały na ogłoszenie wyników.
W tym roku nagrodę Pióro Fredry otrzymało Wydawnictwo Karakter za książkę „Japonia utracona”.
Nagrodę edytorską wśród książek dla dzieci Dobre Strony 2019 jury przyznało Wydawnictwu Albus za książkę „Kto ukradł jutro?” Olgi Ptak.

Targi Dobrych Książek

Pióro Fredry 2019

Wydawnictwa przywiozły na targi swoje najlepsze pozycje. Miło jest porozmawiać z tymi, którzy w książkach widzą cały świat. Targi to także spotkania ze znanymi i uznanymi gawędziarzami, dziennikarzami, autorami książek.
Ciekawie zapowiada się w piątek spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem wokół nowej książki „Zwierzyniec”, to o godzinie 17:00 w Sali Cesarskiej.
W tym samym czasie w Sali Niebieskiej Agata Saraczyńska poprowadzi spotkanie z Lili Dmochowską, a tematem będzie „Opowieść o Barbarze Piaseckiej-Johnson – dziewczynie z Poznania”.

W sobotę spotkanie ze znanym wśród fotografów fizykiem Andrzejem Draganem i spotkanie z Wojciechem Orlińskim, który opowie o Lemie. Będziecie zaskoczeni, kto wymyślił Internet. Na spotkanie z Markiem Krajewskim warto wybrać się nie tylko dla książek, które napisał, ale też, żeby posłuchać pięknej polszczyzny. Jeśli lubicie gawędy Bogusława Bednarka, to jego opowieści o krukach na pewno Was zachwycą.
W niedzielę spotkania tylko do siedemnastej.

Program Wrocławskich Targów Dobrych Książek znajdziecie tutaj.
Swój autorski program spotkań opracowała Komisja Europejska gość specjalny Targów. Program znajdziecie tutaj.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w czasie 28 Targów Dobrych Książek jest bezpłatny, na niektóre spotkania obowiązują zapisy. Dużo zajęć dla dzieci a w najbliższy weekend chłodno.

Na Targi Dobrych Książek został opracowany przez Bartosza Sujkowskiego ekslibris, możecie w punkcie informacyjnym poprosić o opatrzenie zakupionych tomów okolicznościową pieczęcią. Na targi dojeżdżamy komunikacją miejską, została uruchomiona linia specjalna TK z dworca.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.