Wsłuchujemy się w potrzeby seniorów

Wsłuchujemy się w potrzeby seniorów

O planach Centrum Inicjatyw Senioralnych opowiada jego dyrektor, pan Wojciech Bauer.

W.B.: W tym roku Centrum Inicjatyw Senioralnych będzie kontynuowało swoje sztandarowe, znane od wielu lat inicjatywy, a więc z pewnością w marcu odbędą się Targi, a w październiku Senioralni. Poznań. Będziemy nadal współpracować z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi działającymi na rzecz seniorów i oczywiście ze wszystkimi seniorami. Obecnie czekamy na wybór nowej Miejskiej Rady Seniorów, bardzo ważnego podmiotu reprezentującego interesy seniorów Poznania, z którym owocna współpraca będzie jednym z naszych priorytetów.

W 2015 roku planujemy również kontynuację projektu „We love eating! Rozsmakuj się w zdrowiu”, który cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, kampanii „Seniorze, masz wybór!”, „SeniorWFormie”, akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom” itp. Dodatkowo, chcąc poszerzać naszą ofertę, mamy zamiar ubiegać się o środki zewnętrzne na projekty związane z aktywizacją seniorów i z innowacyjnymi metodami wsparcia, np. teleopieką. Podejmując różne inicjatywy zawsze staramy się przeprowadzać ewaluację, sprawdzać jakość oferty, badać jej mocne i słabe strony, weryfikować zadowolenie seniorów. Jeśli chodzi np. o Senioralni. Poznań – zauważyliśmy, że znaczną popularnością cieszą się małe warsztaty, spotkania dotyczące psychologicznej natury życia, wykłady tematyczne, atrakcje kulturalne. Dysponując takimi danymi jesteśmy w stanie doradzić naszym partnerom konkretne działania, rozwijać nasza ofertę, zaspokajać potrzeby osób dojrzałych. Namawiamy i będziemy namawiali naszych seniorów do uczestniczenia w wolontariacie, ale i do korzystania z pracy wolontariuszy. W Centrum można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych, a od tego roku również z porad policji. Będą to wykłady na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa seniora oraz indywidualne spotkania z policjantem.

Podstawową i niezmienną zasadą naszych działań jest wsłuchiwanie się w potrzeby osób dojrzałych i działania na rzecz zaspokojenia ich potrzeb. Centrum będzie nadal współpracowało z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. Zależy nam również na rozszerzeniu działalności i przyciągnięciu do nas wszystkich seniorów z Poznania, dlatego będziemy zabiegać o współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, klubami seniora, bibliotekami, radami osiedli, instytucjami oferującymi usługi opiekuńcze. Pamiętajmy, że Centrum Inicjatyw Senioralnych to wyjątkowe miejsce dla seniorów, dla każdego seniora w Poznaniu, to miejsce które warto odwiedzić, z którego oferty warto skorzystać.

red. EK

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.