
Wydaj swoją książkę – wcale nie jest za późno!
Jeśli lubisz pisać albo przechowujesz swoje wiersze czy opowiadania ukryte na dnie szuflady – wyjmij je i wyślij do wydawnictwa. Wydawanie książek przestało być już domeną wyłącznie uznanych pisarzy! Teraz każdy z nas może spełnić jedno ze swoich marzeń i opublikować historię, którą napisał.
Przekonanie, że prawdziwe życie zaczyna się po 60-tce wcale nie jest pozbawione sensu i logiki. Bo gdy przechodzimy na emeryturę, zyskujemy jakby drugie życie – nieobciążone obowiązkami zawodowymi, w dużej mierze zwolnione też z obowiązków rodzinnych (względem dzieci, które są już dorosłe). Często dopiero właśnie wtedy mamy czas, by odświeżyć zainteresowania, zagłębić się w pasje, które zarzuciliśmy, bo nie było czasu, możliwości, pieniędzy…
Potrzeba twórczości drzemie w niejednym z nas. Z wiekiem coraz rzadziej myślimy jednak, by efekty naszej twórczości wypuścić na światło dzienne. Myślimy: „to za późno”, „teraz młodzi wiodą prym”, „a co, jeśli się ośmieszę”, „a nawet jeśli się odważę, to kto mnie będzie czytał…?”.
Debiut 66-latka
Historia literatury pokazuje jednak, że późne debiuty nie tylko się zdarzają, ale i zyskują popularność, a nawet rozgłos. Tak stało się w przypadku amerykańskiego powieściopisarza, który zadebiutował w wieku 66 lat. Sam Savage w 2006 roku opublikował powieść pt. „Firmin. Przygody wielkomiejskiej szumowiny”, zabawną historię o sympatycznym szczurku zainteresowanym literaturą. Książkę przetłumaczono na wiele języków.
Również Valentino, znany kreator mody, dopiero na emeryturze osiągnął wydawniczy sukces, publikując swoją pierwszą książkę, w której dzieli się z czytelnikami sposobami na dekoracje stołu i przepisami kulinarnymi.
Sukces to pojęcie bardzo wymierne. Osiągnę literacki sukces, gdy dostanę literackiego Nobla – powie ktoś, podczas gdy dla innej osoby sukcesem będzie wydanie po prostu własnej książki. Takiej, której może nie przeczyta cały świat (choć kto wie?), ale na pewno rodzina, przyjaciele, znajomi. Książki, która będzie bliska i ważna, a może nawet stanie się spełnieniem jednego z naszych marzeń.
Własna książka nawet w 6 tygodni
Rozpisani.pl to portal należący do grupy PWN, który oferuje autorom właśnie taką możliwość: wydania własnej książki w nakładzie, który autor sam sobie wybierze. Usługa taka nazywa się self-publishing i jest najprostszym, a często także najszybszym sposobem na wydanie własnej publikacji – książkę można wydać nawet już w 6 tygodni.
Co więcej – ułatwia zaistnienie na rynku wydawniczym poprzez wprowadzenie książki na rynek księgarski. Publikując z Rozpisani.pl nie musimy także na własną rękę szukać redaktora, korektora i grafika – profesjonalny zespół wydawniczy zajmie się całościowo naszą książką. Zapewni nam także, w razie wyrażenia przez nas takiej chęci, tłumaczenia na języki obce, konwersję do ebooka czy obsługę promocyjno-sprzedażową.
Zdecyduj o cenie książki
Co ważne, podpisując umowę wydawniczą, autor zachowuje dużą niezależność, w tym prawa autorskie do swojej twórczości, kontrolę nad zawartością i projektem książki. To autor również decyduje o cenie swojej książki. Atutem oferty jest atrakcyjne honorarium – znacznie wyższe niż w tradycyjnych kontraktach wydawniczych – oraz stały dostęp do wyników sprzedaży i prosty system comiesięcznych rozliczeń. Rozpisani.pl gwarantują ponadto dostęp do ponad 5 tysięcy księgarń, sklepów i bibliotek.
Wiersze, opowiadania, poradniki
Co wydaje portal należący do grupy PWN? Wiersze, prozę, poradniki, książki kucharskie… czyli właściwie każdy gatunek literacki. Na stroni rozpisani.pl znajdziemy dokładny opis, jak wygląda droga do naszej pierwszej własnej książki, prosty i intuicyjny kalkulator ceny (palcem wskazujesz, co chcesz, a na koniec po prostu przeliczasz) oraz wydane dotychczas pozycje.
Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę rozpisani.pl Możesz też skontaktować się bezpośrednio z wydawcą: telefonicznie: 519 075 409, 502 796 038; drogą elektroniczną pod adresem e-mail: info@rozpisani.pl
Zapraszamy również na Fanapage pod adresem: facebook.com/rozpisani
- Odporność bierze się z diety [8 najważniejszych zasad diety seniora] - 24 listopada, 2023
- Pokoleniowy konflikt o finanse [Silversi kontra pokolenie Zet] - 8 listopada, 2023
- Teksty na nagrobki z Pisma Świętego, pieśni, liturgii, maksymy mędrców i poetów [100 PRZYKŁADÓW] - 31 października, 2023