Wyprzedaż garażowa w Operze Wrocławskiej

Wyprzedaż garażowa w Operze Wrocławskiej

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej już w najbliższy weekend w sobotę 8 września i niedzielę 9 września będzie można ponownie zwiedzić gmach Opery Wrocławskiej, a także wziąć udział w specjalnych akcjach edukacyjnych. Kolejny raz Opera postanowiła przewietrzyć swoje magazyny kostiumów i rekwizytów, podczas wyprzedaży garażowej „Perły i Pióra”, będzie okazja do kupna oryginalnych kostiumów teatralnych.

Europejskie Dni Dziedzictwa
Impreza, która powstała ze wspólnej inicjatywy Rady Europy i Unii Europejskiej ma na celu promowanie historycznego dziedzictwa kultury krajów europejskich, poprzez udostępnianie jej zabytków. W obrębie działań Europejskich Dni Dziedzictwa znajdują się rozmaite akcje edukacyjne i promocyjne. Wychodząc naprzeciw dużym oczekiwaniom publiczności, Opera Wrocławska przy okazji EDD postanowiła kolejny raz otworzyć swoje przestrzenie i zaprosić do zwiedzenia.

Atrakcje
8 września, sobota
Dla widzów przygotowano kilka atrakcji. Sobota rozpocznie się wycieczką z przewodnikiem, zatytułowaną Jej Wysokość Opera po gmachu opery, która zakończy się wejściem na dach teatru, skąd będzie można podziwiać panoramę Wrocławia. Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach, w sobotę 8 września. Pierwszą turę zwiedzających zapraszają na godzinę 14.00, drugą zaś na godz. 16.00.

9 września, niedziela
Następnego dnia w niedzielę 9 września, odbędzie się niecodzienna wyprzedaż garażowa Perły i Pióra. Podczas wyprzedaży będzie można kupić kostiumy i rekwizyty, pochodzące ze spektakli. To rzadka okazja, aby powiększyć własną garderobę o unikalne elementy. Na wyprzedaż zapraszamy między godz. 12.00 a 15.00 na parkingu przy Operze Wrocławskiej. Zwykle są tłumy chętnych.

15-16 września
Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej znajdą kontynuację w kolejny weekend 15-16 września. W tych dniach zapraszamy zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w zajęciach Accademia dell’Opera, podczas których mali widzowie, będą mieli okazję odkryć tajniki opery i baletu. Europejskie Dni Dziedzictwa zakończą się ponownym zwiedzaniem „Jej Wysokości Opery”.

P.S. Pamiętacie, że tym samym czasie w pobliskim Ogrodzie Staromiejskim będą rządziły krasnoludki. Oj, będzie bal.

materiały prasowe/ foto: Jerzy Dudzik

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.