Wyzwania polityki senioralnej

Wyzwania polityki senioralnej

Przedstawiciele rządu, eksperci oraz samorządowcy i członkowie Uniwersytetów Trzeciego Wieku podsumowali dotychczasowe działania na rzecz osób starszych w ramach Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Bydgoszcz reprezentowali: Ireneusz Frelichowski z Bydgoskiego UTW oraz Bożena Sałacińska z Kazimierzowskiego UTW.

W czasie konferencji żywo dyskutowano o wyzwaniach czekających seniorów w przyszłości. Spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej odbyło się w dniu 20 października 2015 Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W spotkaniu, któremu przewodniczył prof. Bolesław Samoliński, Przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej, wzięli m.in udział Władysław Kosianiak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej, senator Mieczysław Augustyn oraz poseł Michał Szczerba.

Sprawy seniorów to temat szczególnie mi bliski. Cieszę się, że wspólnie z państwem udało nam się zrealizować projekty wsparcia osób starszych. Liczę na to, że polityka senioralna będzie rozwijać się tak dynamicznie, jak miało to miejsce w ostatnich kilku latach– powiedział na wstępie Władysław Kosianiak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej. – To jest Rada, do której mam wielki sentyment i wielką radość, że w trakcie tych czterech lat udało się ją po pierwsze powołać, stworzyć to forum dialogu otwartego na rożnego rodzaju koncepcje, pomysły, na wszystko co się dzieje wokół nas, wokół osób starszych– dodał minister.

Na zakończenie spotkania przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, Bożena Sałacińska wręczyła ministrowi Kosiniak-Kamyszyszowi w podziękowaniu za współpracę pamiątkowy album o Bydgoszczy.

k

Minister MPiPS – Władysław Kosiniak-Kamysz odbiera podziękowania za współpracę z rąk przewodniczącej Rady Słuchaczy, Bożeny Sałacińskiej z Kazimierzowskiego UTW w Bydgoszczy

Zuzanna Grabusińska - dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Zuzanna Grabusińska – dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Bolesław Samoliński - przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej

Bolesław Samoliński – przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej

Poseł Michał Szczerba - przewodniczący sejmowej Komisji Senioralnej

Poseł Michał Szczerba – przewodniczący sejmowej Komisji Senioralnej

Senator Mieczysław  Augustyn

Senator Mieczysław Augustyn

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.