Z błyskiem w oczach, klejnotami i… rajstopami!

Z błyskiem w oczach, klejnotami i… rajstopami!

Wrocławskie seniorki, biorące udział w marcowym spotkaniu we Wrocławskim Centrum Seniora, w ramach z cyklu „Polskie obyczaje i tradycje”, przyjęły z radością i zainteresowaniem program przygotowany przez grupę seniorów o-CAL-eni, czyli twórców cyklu. A było to wyjątkowe wydarzenie, bo z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Tak wspomina je Ewa Rapacz, liderka o-CAL-onych:
Było w tym dniu bardzo dużo dla ducha i odrobinę dla ciała, między innymi poc

zęstunek przygotowany przez zaproszone artystki i grupę o-CAL-eni.
O estetykę sali zadbały seniorki z grupy Panie Niespodzianki. A były to kwiaty prezentujące się na stołach oraz zabawny bukiet przewiązany, znanymi z tradycji tego dnia, rajstopami.

Życzenia, w imieniu organizatorów i Wrocławskiego Centrum Seniora oraz po symbolicznym kwiatku dla wszystkich pań, na ręce zaproszonych artystek złożył Ryszard Gajny. Omówienie święta kobiet, które swój początek zawdzięcza „matronaliom” obchodzonym w starożytnym Rzymie, a od 1910 roku organizowanego z szacunku dla pań walczących o równouprawnienie, przygotowała Halina Nogaj.

Przejściem do części artystycznej spotkania był krótki referat, wprowadzający w świat mody. Pani Barbara Leonowicz-Babiak, wrocławska poetka, malarka – na tle swoich obrazów – pięknych, romantycznych twarzy kobiecych, opowiadała o znaczeniu i właściwościach minerałów, a podczas prezentacji biżuterii – o ich wpływie na zdrowie człowieka. Nadszedł wreszcie najbardziej oczekiwany moment: spotkanie z panią Lidią Kaczmarek, artystką zajmującą się wytwarzaniem biżuterii z naturalnych surowców (minerały, muszle, skóra). Wszystkie naszyjniki, bransolety czy klipsy, budziły zachwyt i spore emocje, o czym świadczyły błyszczące oczy i uśmiechnięte twarze uczestniczek.

Ta współczesna biżuteria prezentowana była przez seniorki ubrane w różnorodne stroje, przeznaczone na różne okazje. Pani Lidia z nieprawdopodobnym smakiem dobierała „klejnoty” do ubrania i osobowości modelki. Dzięki temu nawet zwykły sportowy strój nabierał subtelnego blasku.

Był to naprawdę bardzo kobiecy Dzień Kobiet…

Wysłuchała i zanotowała: Joanna Ryłko, WCS

A w kwietniu Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza na dwie odsłony spotkań organizowanych przez grupę o-CAL-eni:
– Spotkanie autorskie Agnieszki Dubaniowskiej (autorki książki o życiu w powojennym Przedmieściu Oławskim) i warsztaty biograficzne (15 kwietnia, godz. 14:00)
Zielone Świątki i Boże Ciało w polskiej tradycji (26 kwietnia, godz. 14:00).
Zapisy od 21 marca. Szczegóły: www.senirozy.wroclaw.pl

Seniorki na spotkaniu we Wrocławskim Centrum Seniora

Seniorki na spotkaniu we Wrocławskim Centrum Seniora

Seniorki na spotkaniu we Wrocławskim Centrum Seniora

Seniorki na spotkaniu we Wrocławskim Centrum SenioraKOBIET_fot 5 Tadeusz Wilk

Dzień kobiet we Wrocławskim Centrum Seniora

Fot. Tadeusz Wilk

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.