Z wizytą w Bydgoszczy

Z wizytą w Bydgoszczy

Na zaproszenie słuchaczy Kazimierzowskiego UTW do Bydgoszczy przyjechali z wizytą seniorzy-studenci z Grodziskiego Stowarzyszenia UTW.

Zwiedzanie miasta przez seniorów z Grodziska Wielkopolskiego obejmowało spacer śladami króla Kazimierza Wielkiego. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu. Podczas warsztatów goście samodzielnie wykonali mydło zgodnie ze starodawnymi przepisami. W Muzeum Dyplomacji mieli okazję zobaczyć kabinę ciszy oraz upominki z całego świata, którymi obdarowani byli polscy dyplomaci – wspomina organizator, pobytu gości w naszym mieście – Andrzej Zasada.

Ostatnim punktem integracji seniorów było wspólne wysłuchanie wykładu akademickiego. Po nim nasi goście zaprezentowali program kabaretowy. Przedstawione skecze i piosenki rozbawiły całą salę. Były też wspólne śpiewy – wspomina zadowolona z występu gości, Alicja Grzegórska z KUTW.

Nasi goście obdarowani zostali: gadżetami naszego Uniwersytetu, Urzędu Miasta oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Najpraktyczniejszą chyba niespodzianką był dla seniorów kalendarzyk na rok 2016, którego darczyńcą był europoseł Janusz Zemke – mówi przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Salacińska.

Przyjazd do Bydgoszczy wszyscy uznali za niezwykle imponujący. Zobaczyliśmy piękne miasto, jego osobliwości oraz niezwykłe, niespotykane w innych miastach muzea. Obiecaliśmy sobie ponowny przyjazd do Bydgoszczy chociażby po to, aby obejrzeć przedstawienie w Operze Nova, o której słychać nawet w Grodzisku Wielkoposkim – powiedziała z uśmiechem, prezes Stowarzyszenia, Agnieszka Stopa.

IMG_0693

IMG_0597

IMG_0559

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.