Z wizytą w nowoczesnym centrum seniora

Z wizytą w nowoczesnym centrum seniora

Prace nad budową centrum seniora Angel Care we Wrocławiu wciąż trwają. Jednak gotowe jest już pokazowe mieszkanie, którego prezentacja miała miejsce 19 listopada 2015. Redakcja „Gazety Senior” odwiedziła budynek Angel Care oraz z ciekawością przyjrzała się nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym i technologicznym w pokazowym apartamencie. To apartament chroniony – pierwszy taki w Polsce. Jest wygodny, przystosowany do potrzeb osób starszych, a przy tym towarzyszą mu usługi, które sprawiają, że życie na emeryturze jest aktywne i szczęśliwe. W sumie będzie ich 48. To nowy styl życia dla polskich seniorów. 

Angel Care jest pierwszym tak kompleksowym centrum seniora w Polsce. W ośrodek zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i operator centrów opieki nad osobami starszymi o wysokim standardzie MD-Nursing. Współzałożyciele MD-Nursing – prof. Michael Davidson i prof. Shlomo Noy – swoje wieloletnie naukowe doświadczenie przenoszą w ten sposób do Polski.

Model aktywnego życia na emeryturze został zaczerpnięty z Zachodu. W Polsce jesteśmy pionierami, a Angel Care pierwszą tego rodzaju inwestycją – mówi Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group. – Wrocławski ośrodek to wzór dla kolejnych, które powstaną w Polsce. W ciągu pięciu lat planujemy utworzenie sieci i myślimy obecnie o 10 lokalizacjach.

_DSC1226

Centrum seniora jest jeszcze w budowie, więc zwiedzający musieli obowiązkowo być w kaskach, fot. Jerzy Dudzik

Nowy styl życia
Centrum seniora Angel Care jest w trakcie realizacji, która zakończy się wiosną 2016 roku. Niemniej gotowy jest już jeden apartament chroniony. To mieszkanie wzorcowe, dzięki któremu można poznać ideę tego nowoczesnego i kompleksowego domu seniora.

Główną wartością centrum seniora Angel Care są kompleksowe usługi. Naszym celem jest zapewnienie takich warunków, które w efekcie dadzą mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, aktywność fizyczną oraz intelektualną, a także komfort. To nowy styl życia, do tej pory niedostępny w Polsce – mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.
Od tradycyjnych mieszkań apartament różni się tym, że jest pozbawiony barier architektonicznych i w pełni przystosowany do potrzeb seniorów. Co najważniejsze, jego mieszkaniec ma dostęp do wielu usług, które pozwalają się cieszyć aktywnym i szczęśliwym życiem na emeryturze.

Gotowy apartament posiada pełne wyposażenie: elektrycznie regulowane łóżko, telewizor, aneks kuchenny z płytą grzewczą, czajnikiem, okapem, lodówką, mikrofalą, łazienka z prysznicem z siedziskiem, wyposażona w uchwyty i kosze na bieliznę. Tak też będzie wyglądało pozostałe 47 mieszkań.

_DSC1197

Apartament chroniony, fot. Jerzy Dudzik

_DSC1194

Apartament chroniony, fot. Jerzy Dudzik

W apartamencie znajduje się instalacja przywoławcza, dzięki której mieszkaniec może wezwać dyżurujący całodobowo personel centrum seniora. Pracownicy posiadają identyfikator – system będzie wiedział, kto i jak długo udzielał pomocy. Instalacja znajduje się w każdym pomieszczeniu: w pokoju przy łóżku, a w łazience przy prysznicu i muszli wc (włączniki sznurkowe). Dodatkowo mieszkańcy mogą liczyć na koordynację wizyt lekarzy specjalistów, monitoring i ochronę 24 godziny na dobę.

Angel_Care_3_gotowy_Apartament_Chroniony_instalacja_przywolawcza i regulacja lozka

Apartament chroniony – instalacja przywoławcza, fot. PR Expert

Angel_Care_Apartament_Chroniony_FUNKCJE

Apartament chroniony – funkcje, fot. PR Expert

Angel_Care_Apartament_Chroniony_lazienka_FUNKCJE

Apartament chroniony – funkcje, fot. PR Expert

W pobudzaniu i utrzymaniu aktywności pomogą dobrze zorganizowane przestrzenie wspólne, do których będą mieli dostęp mieszkańcy. Pokoje spotkań na każdym piętrze, biblioteka, sala fitness, pracownia działań twórczych czy zielony ogród na dziedzińcu. Dodatkowo organizowane będą tematyczne wieczory filmowe lub z muzyką. Mieszkańcy mogą zapisywać się do klubów wspierających pasje, rozwijać umiejętności, zawierać znajomości i prowadzić bogate życie towarzyskie – to wszystko wpłynie pozytywnie na ogólną jakość życia.

Polska sieć centrów seniora
Mieszkańcy mają także dostęp do usług dodatkowych: regularnego sprzątania, usług pralniczych, zakupów na życzenie, odpowiednio zbilansowanych posiłków, indywidualnego opiekuna, nadzoru konserwatora, drobnych napraw. Zielony ogród sprzyja spacerom i odpoczynkowi. Lokalizacja w centrum miasta, umożliwiająca łatwe i częste wyjścia oraz odwiedziny bliskich.

Apartament chroniony Angel Care nie jest na sprzedaż. Należy go traktować jak jeden z elementów pakietu wysokiej jakości usług, który oddajemy do dyspozycji mieszkańcom. Mieszkanie się wynajmuje i traktuje jak własny dom, a przy tym ma się dostęp do wszelkich udogodnień i opieki medycznej – mówi Michał Kowalski.

Apartament chroniony jednoosobowy to koszt od 4,5 tys. zł, dwuosobowy: od 5,9 tys. zł (2950 zł na jedną osobę) – takie mieszkanie może na przykład wynająć małżeństwo lub inne bliskie sobie osoby.
Zainteresowanie miejscami w powstającym centrum seniora zwiększa się wraz ze zbliżającym się terminem zakończenia inwestycji. Angel Care podpisało już kilkanaście umów rezerwacyjnych na apartamenty chronione, wciąż dostępne są wolne miejsca. Do końca roku osoby rezerwujące miejsce w centrum seniora Angel Care otrzymają w pakiecie do wyboru m.in. rozszerzony pakiet medyczny, uwzględniający wizyty specjalistów oraz badania diagnostyczne, Angel Care VIP Club – trzy wybrane aktywności gratis, np. basen, wstęp do teatru i do muzeum czy pierwszy miesiąc gratis.

Angel Care dzieli się na niezależne części: Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kampusu, ale do każdej prowadzi osobne wejście. Centrum seniora powstaje w budynkach po szpitalu, który funkcjonował przy ulicy Dyrekcyjnej 5-7. Realizacja zakończy się w pierwszym kwartale 2016 roku.
Wrocławskie centrum seniora będzie pierwszym punktem na mapie sieci nowoczesnych ośrodków  z kompleksowymi usługami. Kolejne centrum już jest planowane w Krakowie. Grupa zamierza stworzyć i obsługiwać ok. 1800-2000 miejsc.

Tekst: PR Expert

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.