Zabawa w rytmie jazz!

Zabawa w rytmie jazz!

Miała miejsce wieczorową porą we wtorek 29 września, kiedy to liczna grupa seniorów bawiła się wyśmienicie w eleganckim i przyjaznym wnętrzu Jazz Club Vertigo, przy muzyce na żywo, w klimacie iście swingowym!

Wyjątkowy charakter wydarzeniu zapewnił występ zespołu Nestor Band, legendy wrocławskiej muzyki jazzowej, pod dyrekcją Tadeusza Nestorowicza (znanego wrocławskiego trębacza, który od 1979 roku co niedzielę w samo południe gra hejnał na wieży wrocławskiego Ratusza.). Wspaniali muzycy zagrali największe przeboje Louisa Armstronga. W programie koncertu można było usłyszeć między innymi słynne „What a Wonderful World” czy „Hello Dolly” w nowoczesnych, jednocześnie bardzo stylowych aranżacjach. Dodatkową atrakcję zapewnił wokalista – Roman Sonnenberg, którego głos do złudzenia przypominał wokal Louisa Armstronga.

Na sukces swingowego wieczoru z pewnością wpłynęła energiczna, i współpracująca z zespołem, widownia. Pozytywne wibracje wędrowały ze sceny wokół stolików, wypełniając dźwiękami całą przestrzeń klubu i podrywając wielu do tańca i podśpiewywania. Połączenie instrumentów dętych z sekcją rytmiczną oraz widownia zachwycona muzyką płynącą ze sceny, wspaniale ze sobą współgrały i oddawały to, co w jazzie najważniejsze: muzyczną integrację, współpracę i dobrą zabawę.

I w takiej oto, kilkugodzinnej, pozytywnej i rozgrzanej atmosferze, zakończył się piąty dzień świętowania Dni Seniora, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wielu zadowolonych uczestników koncertu.

W ich imieniu i własnym Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje organizatorom i muzykom za tę wyjątkową muzyczną dawkę niezapomnianych wrażeń.

2

3

4

5

6

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Jamróz / Wrocławskie Centrum Seniora

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.