Zadbaj o ciało i kondycję

Zadbaj o ciało i kondycję

Nie tylko młodzi i sprawni mogą ćwiczyć. Ruch i regularny wysiłek działają wzmacniająco na organizm, podnoszą odporność, odmładzają. Poza tym wiek dojrzały wcale nie zwalnia nas z dbałości nie tylko o zdrowie, ale i o wygląd. Regularne ćwiczenia ujędrniają skórę i nadają ciału gibkość, podnosząc naszą atrakcyjność i bardzo mocno wpływając na samoocenę.

To kwestia szczególnie ważna dla pań, bowiem akceptacja swojej fizyczności ma niebagatelny wpływ na relacje z płcią przeciwną. Panowie z kolei dzięki codziennym treningom dostają szansę na poprawę kondycji i zwiększenie witalności.

Każdy rodzaj aktywności fizycznej podejmowanej w późniejszym wieku powinien być skonsultowany z lekarzem lub rehabilitantem. Najlepiej jest poświęcać na ćwiczenia minimum 3 dni w tygodniu po około 30 minut. Indywidualnie dopasowywane plany treningowe dostępne na www.45plus.pl pozwalają na otrzymanie ćwiczeń spersonalizowanych do potrzeb ćwiczącego.
Pamiętajmy – ruch nie jest zarezerwowany tylko dla młodych, a zdrowie równa się piękna dusza i sprawne ciało.

Na stronie www.45plus.pl/cwiczenia prezentujemy ćwiczenia adresowane do dojrzałych kobiet i mężczyzn, uwzględniając potrzeby i preferencje dla tej grupy wiekowej. Wybierz plan treningów dla siebie!

Zdrowy Kręgosłup
Chcesz zapomnieć, czym jest ból kręgosłupa? Wybierz zestaw „Zdrowy kręgosłup”, który poprawi Twoją kondycję fizyczną i wzmocni mięśnie. Poprawisz funkcjonowanie układu krążenia, a wydzielane podczas wysiłku endorfiny sprawią, że będziesz odczuwać ciągłe szczęście. Zapraszamy!

Energetyczny Poranek
Zestaw „Energetyczny poranek” przygotowany został z myślą o tych osobach, które chcą zacząć dzień od pobudzenia swojego organizmu do działania. Poranne ćwiczenia rozgrzeją Twój organizm przed codzienną aktywnością, a uwalniające się dzięki nim endorfiny sprawią, że będziesz mieć energię na cały dzień. Zacznij już dziś!

Kobietą Być
Każda z nas wie, jak istotną rolę w życiu odgrywają przede wszystkim mięśnie brzucha, miednicy i Kegla. Przygotowany zestaw ćwiczeń wzmocni te partie oraz pomoże zapobiec typowo kobiecym dolegliwościom. Nie zapominaj, że aktywność fizyczna to nie tylko klucz do zdrowego ciała, ale także lepszego samopoczucia. Spróbuj, naprawdę warto!

Trening z piłką
Ćwiczenia na piłce to świetny sposób na wzmocnienie mięśni, zdrowy kręgosłup oraz lepszą równowagę. Angażują wszystkie partie mięśni i są odpowiednie dla każdego, od początkujących do osób starszych i tych, które cierpiały na kontuzje i urazy. Poradzisz sobie bez problemu, ponieważ taki rodzaj aktywności nie jest bardzo intensywny. Potrzebujesz tylko piłki gimnastycznej. Wzmocnij swoje ciało razem z nami. Zapraszamy!

MW

stopka_do_artykułu

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.