Zadbaj o włosy jesienią!

Zadbaj o włosy jesienią!

Czas jesienno-zimowy jest szczególnie uciążliwy dla kobiecych fryzur. Noszenie kurtek, czapek i szalików sprawia, że włosy puszą się i elektryzują. Aby tego uniknąć należy odpowiednio pielęgnować włosy.

– Powinniśmy używać preparatów antystatycznych, w szczególności pielęgnacji, która jest wygładzająca, uszczuplającą objętość po zdjęciu czapki. – mówi stylista fryzur Mariusz Szymojko

Dobór sposobu pielęgnacji jest ściśle związany z rodzajem włosów. W przypadku włosów cienkich należy stosować preparaty zawierające system antystatyczny, odbijający włosy od nasady. Natomiast włosy przetłuszczające się są zazwyczaj oklapnięte i wymagają stosowania suchych szamponów, które oczyszczają je z sebum oraz nadają im objętości.

Odnosząc się do fryzjerskich trendów na jesień i zimę Mariusz Szymojko stawia na ponadczasową klasykę, zarówno w kwestii koloru, jak i stylizacji włosów.

– Zawsze modna jest klasa, czyli klasyka, która połączona jest z jakimś efektem rozwianych włosów. To jest zawsze modne i nigdy nikt tego nie skrytykuje. Kolor tak samo. Kolory ziemi, natury są zawsze modne. – dodaje Mariusz Szymojko

Kolory, na które powinniśmy zawsze zwracać uwagę, by były zbliżone do natury i obecnej jesieni. Tymi kolorami są: złoto, brąz, czekolady. Takie barwy nigdy nie wychodzą z mody.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Fotolia

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.