Zadbaj o zdrowy sen: materac i poduszka

Zadbaj o zdrowy sen: materac i poduszka

Aby cieszyć się dobrym samopoczuciem konieczny jest odpowiedni wypoczynek. Zdrowy sen sprzyja regeneracji i sprawia, że czujemy się wypoczęci. Podpowiadamy, jak wybrać materac i poduszkę.

Jakość snu jest powiązana z wieloma czynnikami, na które mamy wpływ i dlatego możemy poprawić komfort wypoczynku. Razem z firmą Alvare przygotowaliśmy przegląd produktów zapewniających zdrowy sen. Alvare od 10 lat zajmuje się tworzeniem i produkcją najwygodniejszych poduszek do spania, czego dowodem są prestiżowe nagrody i wyróżnienia. W ofercie znajdują się poduszki ortopedyczne, rehabilitacyjne, anatomiczne, profilowane, z pianki elastycznej oraz termoelastycznej.

Materac

Materac ortopedyczny Eurofia PRO z najwygodniejszą nakładką termoelastyczną na rynku ma właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. To materac kieszeniowy 7-strefowy, w którym system 7 stref zapewnia idealne ułożenie ciała na całej powierzchni materaca. Sprężyny kieszeniowe pozwalają na anatomiczne ułożenie ciała podczas snu, tym samym ograniczając problemy z kręgosłupem. Co istotne, materac pracuje cicho i bezszelestnie, a jego konstrukcja gwarantuje długą żywotność i odporność na odkształcenia.

Nie za miękki i nie za twardy

Góra materaca wykonana jest z twardszej maty kokosowej lateksowanej, która zapewnia wysoką sprężystość oraz trwałość materaca. Mata ta skutecznie eliminuje wilgoć, toksyny, pleśnie i grzyby (co jest szczególnie ważne przy wilgotnych mieszkaniach). Wysoka wentylacja sprzyja przyjemnemu snowi nawet w bardzo gorące dni. Zalecana jest dla osób o większej wadze, śpiących głównie na plecach, preferujących twardsze materace. Druga strona materaca wykonana jest z pianki elastycznej o średniej twardości, dlatego polecana jest osobom preferującym uniwersalną twardość materaca (nie za miękki i nie za twardy).

 

Zadbaj o zdrowy sen z materacem ortopedycznym

Zadbaj o zdrowy sen z materacem ortopedycznym

Nakładka termoelastyczna

W zestawie znajduje się nakładka także termoelastyczna z systemem mocującym do materaca. Pianka średnio-twarda H2 zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie się do kształtu ciała niż standardowe pianki memory (czyli pianki z pamięcią kształtu – memory z ang. pamięć) i gwarantuje maksymalne odciążenie mięśni kręgosłupa. Użytkując ją, poprawiamy krążenie krwi i zapobiegamy odleżynom i drętwieniu kończyn. Dodatkową zaletą nakładki jest doskonałe zabezpieczenie materaca przed zalaniem lub zabrudzeniem.
Antyalergiczny, pikowany włóknem klimatyzującym pokrowiec rozpina się w kształcie litery „U”. Doskonale wchłania i oddaje wilgoć, można go również prać.
Materac ortopedyczno-rehabilitacyjny z serii PRO SYSTEM otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Godło PRODUKTU ROKU 2015” Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej, które corocznie nagradza firmy oferujące produkty odznaczające się wyjątkowymi właściwościami, takimi jak wysoka jakość czy innowacyjność.

Poduszka

W trosce o dobry sen warto też zadbać o odpowiednią poduszkę. Najlepiej sprawdzi się taka, która odciąży nie tylko kręgi szyjne, ale cały kręgosłup. Jak wybrać taką poduszkę?

PODUSZKA PRO z pianki elastycznej to poduszka do spania o lekko podwyższonych właściwościach rehabilitacyjnych. Pianka elastyczna zapewnia odpowiednie ułożenie ciała i głowy oraz skuteczną ochronę kręgosłupa. Redukuje bóle mięśni i kręgosłupa wywołane podczas snu, dzięki czemu jest polecanym narzędziem rehabilitacyjnym. Pianka elastyczna w PODUSZCE PRO ma średnią twardość (lekko miękka), co gwarantuje odpowiednie podparcie głowy bez efektu zapadania się. To idealne rozwiązanie dla osób śpiących na boku, plecach czy nawet na brzuchu.

Zadbaj o zdrowy sen z anatomiczną poduszką rehabilitacyjną

Zadbaj o zdrowy sen z anatomiczną poduszką rehabilitacyjną

PODUSZKA PRO jest ergonomiczna – zapewnia anatomiczne dopasowanie się kształtu głowy i szyi, odciążając nie tylko kręgi szyjne, ale nawet cały kręgosłup. Dodatkowo poprawia krążenie krwi oraz ułatwia oddychanie, niwelując częściowo chrapanie. Zaopatrzona w delikatny pokrowiec o gramaturze do 350 gr, pikowany włóknem klimatyzującym i antyalergicznym, który doskonale wchłania i oddaje wilgoć. Pokrowiec rozpina się w kształcie litery „U”, można go prać. Cena poduszki to ok. 79 zł.

PODUSZKA EVO BAMBUS nazywana jest mercedesem wśród poduszek. To anatomiczna poduszka do spania z pamięcią kształtu, która sprawdzi się w przypadku problemów z kręgosłupem i bolącymi kręgami szyjnymi, gdyż ma właściwości rehabilitacyjne i ortopedyczne. Najnowszej generacji komfortowa pianka średnio-twarda H2 (NASA) w odróżnieniu od standardowych pianek memory zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie się do kształtu ciała i gwarantuje maksymalne odciążenie mięśni kręgosłupa. Odpowiada za poprawne krążenie krwi, zapobiega odleżynom i drętwieniu kończyn. Cena to ok. 179 zł.

Zastanawiasz się, jaką poduszkę do spania wybrać? Nie czekaj, zadzwoń teraz pod numer 222 40 11 22 i – na hasło Gazeta Senior – odbierz 30% zniżki. Specjaliści pomogą Ci w wyborze najlepszej i najbardziej komfortowej poduszki do spania 7 dni w tygodniu (w godz. 9.00-19.00).
Więcej informacji: www.alvare.pl


Jak urządzić mieszkanie seniora? Zachęcamy do przeczytania cyklu artykułów poświęconych mieszkaniu seniora – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.