Zakończenie 2 edycji Szkoły Liderów dr Walentyny Wnuk

Zakończenie 2 edycji Szkoły Liderów dr Walentyny Wnuk

Warsztaty formą pracy z seniorami? Oczywiście, że tak! O czym przekonywała, a właściwie podsumowała wraz z liderkami środowisk senioralnych, doktor Walentyna Wnuk, podczas ostatnich zajęć w ramach 2 edycji Szkoły Liderów II stopnia, które odbyły się w środę 17 czerwca we Wrocławskim Centrum Seniora. W wykładzie „Metoda warsztatowa jako oczekiwana forma edukacji osób starszych” prowadząca zwróciła uwagę na korzyści, jakie tego typu działanie przynosi, zarówno dla uczestników kształcenia, jak i samych prowadzących. Seniorki, będące liderkami i kształcące się już na drugim etapie szkoły, przyznały rację i z chęcią dzieliły się z doktor Wnuk swymi doświadczeniami na polu działań lokalnych. 

Był to również moment na podsumowanie edukacji na drugim poziomie, która obejmowała siedem spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin życia, związanych z nauczaniem seniorów. Uczestniczki zajęć dzieliły się dotychczasowymi działaniami i zgodnie przyznały, że zarówno wiedza, jak i rozwój kompetencji organizacyjnych – zdobyte w Szkole Liderów, jest przez nie wykorzystywany i pomocny w pracy w macierzystych ugrupowaniach. Zwieńczeniem wspomnień i podsumowań były podziękowania, wyrazy uznania i piękne kwiaty dla twórczyni szkoły – doktor Walentyny Wnuk oraz gratulacje od prowadzącej dla seniorek. Formalne dopełnienie ukończenia II stopnia edukacji stanowiły certyfikaty, wręczone absolwentkom przez doktor Wnuk.

Zakończenie 2 edycji Szkoły Liderów II stopnia, a także kontynuacja edukacji i kształcenie następnych grup seniorów we Wrocławskim Centrum Seniora przez doktor Wnuk, świadczy o tym, że nie tylko liderów nigdy dość, ale i certyfikatów przez nich zdobywanych, a wraz z nimi rozwoju siebie i swych środowisk senioralnych.

tekst i zdjęcie: Joanna Ryłko, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.