Zaopiekuj się porzuconym chorym psem lub kotem

Zaopiekuj się porzuconym chorym psem lub kotem

Wolontariusze projektu „Zwierzak dla Seniora. Senior dla Zwierzaka” poszukują osób, które przy ich wsparciu zaopiekowałyby się tymczasowo kotem lub psem. Do czasu, aż zostanie znaleziony dla samotnych zwierząt nowy dom i stały opiekun.

Aby zwierzę doszło do siebie i było gotowe do adopcji, potrzebuje bezpiecznego miejsca i życzliwych opiekunów. Najlepiej, jeżeli może w tym czasie żyć w domu tymczasowym, w godnych warunkach dochodzić do zdrowia i móc na powrót zaufać człowiekowi. Takich domów tymczasowych bardzo brakuje. To właśnie seniorzy są cierpliwi, mają niewyczerpane pokłady miłości i zrozumienia, a co ważne, dysponują czasem. Wielu seniorów kocha zwierzęta, ale może obawiać się wziąć na stałe psa lub kota ze względu na swój wiek, stan zdrowia czy ograniczenia finansowe.
Wolontariusze projektu mają nadzieję, że przy ich wsparciu seniorzy mogliby zrealizować swoje marzenie o życiu z kotem lub psem, a zwierzakowi w potrzebie dać szansę na nowe, lepsze życie.

Spotkanie informacyjne
9 czerwca w godzinach 11:00-12:00 we Wrocławskim Centrum Seniora, sala 27 zorganizowane zostanie pierwsze spotkanie informacyjne, w trakcie którego będzie można się dowiedzieć, jak funkcjonują domy tymczasowe, w jaki sposób wspierani są tymczasowi opiekunowie i jak dobiera się dla nich zwierzęta.
Zapisy pod numerem 71 772 49 40 lub e-mailowo: elzbieta.iwanska@wcrs.wroclaw.pl
Bardzo prosimy o zadawanie wszelkich pytań, a także o zgłaszanie chęci udziału w tym wspólnym przedsięwzięciu pod e-mailem: dt.koty@gmail.com i telefonicznie
663 732 628.

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.