Zapowiedź Dni Seniora 2015 we Wrocławiu

Zapowiedź Dni Seniora 2015 we Wrocławiu

Wrocławskie Centrum Seniora serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Święta Seniorów, które w tym roku celebrujemy od 25 września do 11 października.

Świętowanie tradycyjnie rozpoczniemy Inauguracją Dni Seniora w piątek 25 września na pl. Nowy Targ, gdzie od godz. 10.00 zostanie ustawiona fotobudka. Można będzie za darmo sfotografować się i na miejscu wywołać zdjęcia. Z malowniczych fotografii powstanie „Internetowa Galeria Kapeluszy”, bo przecież kapelusz w tym dniu to podstawa świętowania, a także przepustka do udziału w biciu Kapeluszowego Rekordu Guinnessa w ilości osób w dekorowanych kapeluszach. Zeszłoroczny rezultat to 1043 kapelusze! Na Marsz Kapeluszy zapraszamy tuż po biciu rekordu, nową trasą – od pl. Nowy Targ do pl. Solnego.
Na wrocławskim Rynku nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do Bram Miasta, a także podsumowanie konkursu „Najdłużej Razem” i uhonorowanie par z najdłuższym stażem małżeńskim. Atrakcji dostarczy występ Młodzieżowej Akademii Musicalowej oraz pokaz mody z udziałem kilku grup seniorów, prezentujących się w sukniach z epok dawnych i nie tylko.

Zumba, brydż, basen
W kolejnych dniach odbędzie się Otwarty Trening Nordic Walking z RightWay Fitness w Parku Grabiszyńskim i Rajd Terenowy w Parku Wschodnim, zainicjowany przez grupę seniorów o-CAL-eni. Stały punkt w programie Dni Seniora, czyli Senioriada, koordynowana przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, w tym roku poszerzy się o nowe konkurencje: zawody w brydża, otwarty trening Zumby, zawody na kręgielni w Creatorze oraz Turniej tańca organizowany przez Stowarzyszenie Rodzina z Pasją. Wśród atrakcji sportowych nie zabraknie także zajęć na basenie, z których będzie można skorzystać przez cały tydzień wyjątkowych promocji w Aquaparku. W ramach działań prozdrowotnych zapraszamy na Dni Gerontologii, Akademię Zdrowia Seniora, czyli bezpłatne wykłady i konsultacje prowadzone we współpracy z MedPharm oraz Piknik prozdrowotny.

Wystawy, koncerty, porady
W bogatym programie Dni Seniora znajdą się również warsztaty w Kolegium Pracowników Służb Społecznych oraz kosmetyczne porady i metamorfozy ze specjalistką z Oriflame – Danutą Stępień. Zapraszamy także na dni otwarte w Domach Pomocy Społecznej, organizowane przez Miejskie Centrum Usług Socjalnych, w ramach których odbędzie się turniej gry w boule i szachy.
Polecamy wernisaż wystawy „W obiektywie seniorów”, organizowanej we współpracy ze Studiem Fotografii Cyfrowej Fujifilm Sky Tower. Atrakcja ta będzie doskonałą okazją do ogłoszenia finału konkursu na zdjęcie „Wrocław w obiektywie seniora” lub „Wnuczek w obiektywie seniorki”. Fotograficzna prezentacja odbędzie się w Galerii Sky Tower. Zapraszamy na IV Przegląd Chórów Senioralnych, Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty oraz Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA. Tradycyjnie polecamy Targi senioralne z bogatą ofertą instytucji i organizacji senioralnych. W Strefie Relaksu, na terenie zielonego podwórka w Teatrze Capitol, będzie okazja odpocząć i zrelaksować się, a także skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów z zakresu psychogeriatrii i zdrowia psychicznego z Dobrej Opieki Lekarskiej Sp. z o.o. W Dolnośląskiej Giełdzie Fonograficznej w Firleju odbędzie się wystawa starego sprzętu fonograficznego. Wiele atrakcji, w tym koncert chóralny, zapewni Muzeum Narodowe. Promocyjne ceny licznych spektakli czekają na wszystkich chętnych, m.in. w Teatrze ARKA, Narodowym Forum Muzyki i Teatrze Capitol.

Seniorzy dla seniorów
W repertuarze rozrywkowym Dni Seniora nie może zabraknąć imprez organizowanych przez samych seniorów. Polecamy zabawę taneczną „Barwy jesieni” w Domu Kultury BAKARA, współorganizowaną przez grupę o-CAL-eni. W trakcie dancingu odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie związane z tematyką jesienną.
Na Pikniku na Psim Polu, organizowanym przez Fundację Opieka i Troska oraz Klub Aktywnych Kobiet, czeka wiele atrakcji międzypokoleniowych i wystawa zdjęć dawnego Psiego Pola.
Na zakończenie obchodów Dni Seniora odbędzie się uroczysty Bal Seniora, organizowany przez Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem.

Dokładny przebieg wydarzeń, terminy i szczegóły będą dostępne już wkrótce: na stronach internetowych: www.dniseniora.pl i www.seniorzy.wroclaw.pl oraz w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora.

tekst: Joanna Ryłko, WCS
foto: Tadeusz Wilk

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.