Zdobądź nowe umiejętności i kwalifikacje!

Zdobądź nowe umiejętności i kwalifikacje!

Jeśli chcesz rozwinąć pasję, wzbogacić wiedzę z danej dziedziny albo po prostu potrzebujesz się przebranżowić, skorzystaj z oferty Szkoły dla Dorosłych „Progres”, znajdującej się w samym centrum Poznania.

W obecnych czasach zmiana kwalifikacji podczas trwania kariery zawodowej coraz częściej staje się normą. Zazwyczaj wynika to z zapotrzebowania rynku pracy, ale niejednokrotnie też motorem zmiany są indywidualne potrzeby samorozwoju. Bywa, że zajęcie traktowane przez nas dotąd jako pasja czy sposób na spędzenie wolnego czasu, przeobraża się w konkretny fach. Na to potrzeba jednak najczęściej dokształcenia formalnego i uzyskania stosownych dokumentów.

Mam zawód, ale nie mam pracy…
Szkoła dla Dorosłych „Progres” w Poznaniu oferuje m.in. właśnie taką możliwość.
Na przykład program rocznej szkoły skierowany jest także do osób, które posiadają już zawód, jednak chcą zdobyć nowe kwalifikacje. Jak wiadomo, aktualnie pracodawcy oczekują od pracowników różnorodnych umiejętności – zarówno na etapie rekrutacji do pracy, jak i już w czasie jej trwania. Wyżej ceniony jest ten kandydat, który inwestował i inwestuje nadal w swoje wykształcenie. – Często pracodawcy kierują pracowników do naszej szkoły i opłacają im naukę. Oczywiście szkoła roczna daje też możliwość zdobycia pierwszego zawodu. Zależy to od potrzeb tak oczekiwań absolwentów, jak i pracodawców – mówią przedstawiciele kadry zarządzającej Szkoły dla Dorosłych „Progres”.

W samym centrum Poznania
Nauka trwa dwa semestry. Warunkiem przyjęcia do szkoły policealnej jest posiadanie wykształcenia średniego (matura niewymagana). Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
Możemy tu szkolić się na kierunkach: architektura wnętrz, florysta, psychologia żywienia, opiekunka dziecięca, rejestratorka medyczna, opiekunka środowiskowa, projektowanie ubioru, wizaż oraz wiele innych.
Zajęcia na wszystkich kierunkach – zajęcia teoretyczne odbywają się w Zespole Szkół Odzieżowych przy ul. K. Wielkiego 17. Natomiast praktyczne odbywają się w pracowniach: komputerowych, kosmetycznych, masażu usytuowanych także w samym centrum Poznania – ul. Kwiatowa 14/2

Progres

Najważniejsza praktyka
W ofercie są kierunki, które pozwolą na rozwijanie pasji, zainteresowań, a także takie, które wzbogacą dotychczasową wiedzę z danej dziedziny. Szkoła dla Dorosłych „Progres” stawia na zajęcia praktyczne, które pozwalają w najlepszy sposób zdobyć wiedzę.
Kierunki, na których realizowana jest największa ilość zajęć praktycznych to florysta, technik usług kosmetycznych, masażysta, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka środowiskowa.
Korzystanie z usług szkoły jest bezpłatne i nie wymaga od słuchaczy przynoszenia własnych materiałów do pracy na zajęciach. Grupy bardzo często uczestniczą w wycieczkach tematycznych i dodatkowych kursach oraz szkoleniach.

Progres 2

Świetna organizacja zajęć
Ponad 90% zatrudnianych wykładowców współpracuje ze szkołą od początku jej istnienia w Poznaniu. Tym, co wyróżnia poznańską szkołę spośród innych tego typu placówek, jest bardzo dobra organizacja zajęć – szczegółowe plany zajęć na cały semestr, dużo wcześniej podawane terminy konsultacji do publicznej wiadomości, kontakty ze słuchaczami przez Strefę Słuchacza na stronie internetowej, przesyłanie materiałów przez wykładowców.
Słuchacze szkoły na życzenie otrzymują bezpłatnie zaświadczenia o odbywaniu nauki do ZUS, MOPS lub innych instytucji. Dokumenty te są honorowane przez instytucje na równi z zaświadczeniami ze szkół o uprawnieniach szkół publicznych.

Trzy dyplomy
Absolwenci otrzymują trzy dokumenty: dyplom w sztywnej, introligatorskiej oprawie (przypominający dyplom ukończenia wyżej uczelni), świadectwo ukończenia szkoły w języku polskim oraz świadectwo ukończenia szkoły w języku angielskim.
Szkoły dla Dorosłych „Progres” oferują także naukę w systemie dwuletnim, naukę w liceum dla dorosłych, kursy zawodowe.

Więcej informacji na stronie placówki: www.szkolaprogres.pl i jej facebookowym profilu: www.facebook.com/szkolaprogres.

Otwarci 50+ Edycja 2016_baner 728x90_C

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.