Zdrowe dania coraz popularniejsze

Zdrowe dania coraz popularniejsze

Zdrowe jedzenie staje się w Polsce coraz bardziej popularne i ściśle wiąże się z modą na aktywny styl życia. Polacy są obecnie bardziej świadomi i zaczynają dbać o swoje zdrowie. Jak można zaobserwować również większa liczba restauracji serwuje dania fit. Wybór jest naprawdę szeroki. Na talerzach Polaków najczęściej znajduje się sałatka grecka, ryby oraz warzywne zupy krem. Czy dania fit oznaczają nudę i monotonię?

– Zdrowe jedzenie nie musi być wcale nudne. Wydaje mi się, że faktycznie mogło być kiedyś tak, że jak myślało się o zdrowym jedzeniu to wydawało się ono niesmaczne. Nie było również dostępnych tyle zdrowych produktów. – mówi Ewa Szczepaniak, dyrektor marketingu portalu, na którym zamawia się jedzenie z dostawą.

– W tej chwili regały sklepowe uginają się od zdrowych składników i rzeczywiście jeśli są one dobrze połączone można stworzyć smaczne i zdrowe dania. Przede wszystkim połączenie warzyw, owoców, różnego rodzaju kasz i ziół może sprawić, iż stworzymy smaczny posiłek. – dodaje Ewa Szczepaniak.

Czasem trudno jest znaleźć czas, żeby przygotować posiłek w domu. Ważna jest również wiedza jak łączyć ze sobą poszczególne produkty. Praca oraz dodatkowe obowiązki sprawiają, że niektórzy decydują się zamawiać jedzenie przez internet lub jadać na mieście. W coraz większej liczbie knajp zwolennicy zdrowego odżywiania znajdą coś na siebie.

Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.