Zespół Mazowsze w Gdańsku i Sopocie

Zespół Mazowsze w Gdańsku i Sopocie

Z okazji stulecia niepodległości Polski i 70 urodzin zespołu „Mazowsze”, Gdańsk i Sopot zapraszają na koncert „Mazowsze Niepodległej”, który odbędzie się już 3 czerwca w ERGO ARENIE.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego to jeden z najważniejszych zespołów artystycznych w muzycznej historii kraju. Czerwcowy koncert ma być kwintesencją tego, co w kulturze polskiego folkloru najpiękniejsze. W hali na granicy Gdańska i Sopotu będzie można podziwiać tańce narodowe: poloneza, krakowiaka, oberka, mazura, kujawiaka. Nie zabraknie też tańców regionalnych, wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami, a także strojów z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. Artyści obiecują obdarować widzów bukietem kolorów i dźwięków.

W programie koncertu „Mazowsze Niepodległej” najważniejsze będą biało-czerwone akcenty. Muzycy „Mazowsza” opracują pieśni patriotyczne nawiązujące do wydarzeń z roku 1918. Pojawią się też klasyczne kompozycje autorstwa Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki.

Mazowsze na tle sopockiej zieleni

To będzie świętowanie kompleksowe, bo właśnie takie są występy Mazowsza. Myślę, że bogate choreografie i kolorowe scenografie pozwolą nam wyruszyć z nowoczesnej hali w muzyczną podróż po Polsce – przekonuje Stanisław Sarama, który wspólnie z żoną wybiera się na koncert do ERGO ARENY. Zapytany o powody, dla których zdecydował się na udział w tym wydarzeniu, pan Stanisław wspomina jeden z koncertów zespołu w Operze Leśnej: – Pamiętam, że niesamowite wrażenie zrobiły na nas barwne stroje artystów Mazowsza na tle sopockiej zieleni. Mazowsze od lat promuje wszystkie regiony Polski, ja pochodzę ze Śląska, moja żona do Gdańska przyjechała z Kujaw. Zawsze chętnie wracamy wspomnieniami w rodzinne strony. Myślę, że koncert „Mazowsze Niepodległej” będzie ku temu najlepszą okazją.

Bilety (w cenie 70 zł, 80 zł , 90 zł oraz 190 zł – bilet VIP) dostępne są w kasie hali, salonach sieci EMPiK , Media Markt, Saturn, Media Expert i na www.eventim.pl.

Bilety w cenie 20 zł przeznaczone są dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gdańska i Karty Sopockiej. Można je nabyć w kasie nr 3 ERGO ARENY oraz na eventim.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Jedna karta upoważnia do zakupu jednego biletu w cenie 20 zł.

Zespół Mazowsze

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.