Zielona kawa na odchudzanie. Hit czy mit?

Zielona kawa na odchudzanie. Hit czy mit?

Moda na odchudzanie nie przemija. Marzący o szczupłej sylwetce szukają różnych sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednym z nich jest picie zielonej kawy. Jej popularność rośnie nie tylko wśród osób walczących z nadwagą, ale również sportowców. Czym dokładnie jest zielona kawa lub ekstrakt z niej i jaki ma wpływ na nasze samopoczucie i sylwetkę?

– Zielona kawa to surowe, niewypalone owoce kawowca. Taka kawa przyspiesza regenerację po wysiłku i zwiększa gotowość organizmu do ćwiczeń, napar z niepalonych ziaren kawy stał się istotnym elementem diety osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport amatorsko i zawodowo. – mówi Mateusz Jasiński.

Włączając napar lub ekstrakt z zielonej kawy do codziennego jadłospisu należy pamiętać, że jest to środek mający za zadanie wspomagać działanie organizmu, a nie wyręczać ludzi w kwestii odchudzania, regeneracji czy dobrego samopoczucia psychicznego. Spożywanie jej może wspomóc w utrzymaniu prawidłowego składu ciała w okresie roztrenowania, dzięki czemu ponowne wejście w treningi będzie łatwiejsze.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.