Zostań moderatorem programu wspierającego aktywne starzenie się!

Zostań moderatorem programu wspierającego aktywne starzenie się!

PEER TO PEER SUPPORT (PPS) – PROGRAM WSPIERAJĄCY AKTYWNE STARZENIE SIĘ
Partnerzy projektu opracowali modułowy program szkolenia w celu promowania aktywnego starzenia się w dwóch formach: pierwsza – bezpośrednia, poświęcona jest klasycznym metodom nauczania („twarzą w twarz”) i trwa 30 godzin, druga – na odległość, czyli w postaci E-nauki, uczenia się przez Internet. Program będzie dostępny bezpłatnie dla uczestników i zainteresowanych.

Program szkoleniowy dla seniorów obejmuje następujące moduły:
MODUŁY GŁÓWNE
Moduł 1: Wprowadzenie do programu
Moduł 2: Zdrowe starzenie się
Moduł 3: Nowe technologie
MODUŁY SPECYFICZNE:
Moduł 4: Psychologia osób starszych i terapia sztuką
Moduł 5: Bezpieczeństwo, finanse, gospodarowanie czasem oraz korzystanie z nowych technologii

Przeszkoleni moderatorzy będą prowadzić pilotażowy program szkoleń dla seniorów w obu wersjach w celu jego oceny i modernizacji.

CHCESZ ZOSTAĆ MODERATOREM?
W projekcie PPS będziemy bezpłatnie przygotowywać 6 moderatorów do prowadzenia szkoleń na temat aktywnego starzenia się. Moderatorzy przejdą 30-godzinne szkolenie, podczas którego nauczą się, jak pracować z przyszłymi uczestnikami.

Aby wziąć udział w programie dla moderatorów, nie trzeba mieć specjalnej wiedzy ani umiejętności. Najbardziej istotne jest to, czy lubi się pracować z ludźmi. Wcześniej zdobyte doświadczenia będą cenne, ale nie są konieczne.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posiąść nowe umiejętności, spotkać się z rówieśnikami, a jednocześnie prowadzić program edukacyjny na temat aktywnego starzenia się w przyjaznej atmosferze.

CO ZYSKASZ?
Podczas szkolenia przyszli moderatorzy będą zdobywać wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia przygotowanego przez nas programu edukacyjnego oraz przyswoją informacje na temat organizacji i metod pracy w grupie. Udział jest bezpłatny i na koniec szkolenia każdy moderator otrzyma Certyfikat PPS.
Dołącz do Nas! Zostań jednym z pierwszych Moderatorów PPS!

KIEDY I GDZIE ROZPOCZYNA SIĘ PROGRAM?
Program szkolenia moderatorów rozpocznie się w kwietniu 2015 przy współpracy z zespołem Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

KONTAKT
Jeśli jesteś zainteresowany PPS i chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: eflorek@ump.edu.pl

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ: www.activeageingproject.eu

Źródło: Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.