Zrozumieć sztukę, zrozumieć świat

Zrozumieć sztukę, zrozumieć świat

Zapowiada się ciekawie. Spotkania w „Recepcji” dla żądnych wiedzy i na dodatek bezpłatnie. „Lekcje sztuki” to cykl spotkań o formule wykładów, prowadzonych przez artystów, makerów, projektantów i kuratorów. Po raz pierwszy projekt zagości we wrocławskiej Recepcji pod hasłem „Nowe przestrzenie”. Tematyka spotkań w sezonie jesiennym będzie dedykowana intermedialnym poszukiwaniom i praktykom artystycznym.

Celem organizatora projektu, Fundacji Ładne Historie, jest zaprezentowanie szerszej publiczności najbardziej interesujących trendów w polskim i międzynarodowym środowisku twórczym. Formuła ta doskonale sprawdziła się podczas dwóch dotychczasowych odsłon projektu, które odbywały się w Świdnicy, a nadchodząca edycja będzie jednocześnie jego wrocławską premierą.

Hasło edycji, „Nowe przestrzenie” można odczytywać dosłownie, ale odnosi się też ono do zaproponowanej tematyki cyklu: podczas czterech kolejnych spotkań będziemy się przyglądać nowym narracjom w sztuce, mediom interaktywnym, kulturze remiksu oraz procesowi nadawania nowego znaczenia analogowym praktykom artystów-plastyków i „przywracania” ich kulturze onlinowej. Przeanalizujemy rolę technologii audiowizualnej na styku sektorów, a także skupimy się na nowej definicji obiektu w sztuce, zwłaszcza tej tworzonej pomiędzy światem fizycznym i cyfrowym. Wszystko to w towarzystwie najbardziej interesujących postaci młodego pokolenia polskich twórców.

Spotkania będą się odbywały we wtorki o godzinie 18:00. Wszystkie mają otwarty, bezpłatny charakter. Szczegółowy program spotkań przedstawia się następująco:

23.10.2018 godz. 18:00
„Alfabet nowychnarracji”
Prowadzenie: Anna Desponds

O tym, czym są nowe narracje w sztuce i kto za nimi stoi. Wykład będzie swoistym przeglądem najciekawszych prac z dziedziny nowych mediów polskich i zagranicznych artystów.

30.11.2018 godz. 18:00
„Mix i Mushup kultury wizualnej”
Prowadzenie: Beata Śliwińska/ Barrakuz

Tematem wykładu jest zjawisko digitalizacji procesu twórczego, czyli droga przez jego wszystkie etapy, od papieru do zaawansowanego projektu cyfrowego, łączenie znaczeń i wizualna dekonstrukcja.

06.11.2018 godz. 18:00
„Złudzenia. Nowe media w sztuce”
Prowadzenie: MarekStraszak

Tematem spotkania jest wpływ technologii na naszą percepcję. Wykład będzie traktował o technikach audiowizualnych w kontekście realizacji artystycznych i biznesowo-rozrywkowych, czyli… dokąd to wszystko zmierza.

13.11.2018 godz. 18:00
„Między bitami a atomami – o łączeniu świata fizycznego z cyfrowym w praktyce artystycznej”
Prowadzący: Jakub Koźniewski/ PanGenerator

O Nowych Przestrzeniach opowiadają:

Anna Desponds – menedżerka kultury, kuratorka filmowa. Współtwórczyni wydarzeń i wystaw, ostatnio konferencji Digital Cultures. Interesuje ją nowe narracje audiowizualne i hybrydowa kultura cyfrowa. Razem z Agnieszką Słodownik opowiada o nich w podkaście Odbiornik magazynu dwutygodnik.com.

Beata „Barrakuz” Śliwińska – z wykształcenia architekt krajobrazu, z zamiłowania i zawodu visual designerka i ilustratorka. Mieszka i tworzy w Warszawie. Jest fanką kolażu i na tej technice opiera głównie swój styl pracy.

Marek Straszak – spektrum jego działań obejmuje głównie wizualne sztuki multimedialne: animacje, instalacje interaktywne oraz wizualizacje. Studia na Wrocławskiej ASP (Fotografia i Multimedia) i FH Krefeld (Grafik Design), UdK Berlin (Media Eksperymentalne) oraz stypendium na Collage of Art w Sydney (Australia).

Jakub Koźniewski – projektant i artysta działający na polu nowych mediów w ramach kolektywu PanGenerator. Tworzy instalacje i obiekty interaktywne z nurtu tangible interaction, physical computing, internet of things.

Więcej informacji można znaleźć na stronie fundacji Ładne Historie. Partnerem projektu jest Strefa Kultury Wrocław.

materiały prasowe

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.