
Życie tętni otwartymi naczyniami – bezpłatne badania
W ramach akcji Życie tętni otwartymi naczyniami, po polskich miastach jeździ autobus, pełniący funkcję mobilnej poradni. Osoby powyżej 55. roku życia mogą zgłosić się do mobilnej poradni na bezpłatne konsultacje specjalisty – chirurga naczyniowego.
Celem kampanii jest zapewnienie pacjentom dostępu do bezpłatnych konsultacji specjalisty, a w konsekwencji zwiększenie wykrywalności chorób naczyniowych w Polsce i zmniejszenie zachorowalności. Ogólnopolska akcja Życie tętni otwartymi naczyniami jest skierowana do osób powyżej 55. roku życia z chromaniem przestankowym, czyli bólem kończyn dolnych pojawiającym się w trakcie chodzenia.
– Mając świadomość, że dostęp do specjalistów w dziedzinie, którą reprezentujemy jest utrudniony, postanowiliśmy przyjechać do naszych pacjentów specjalnym autobusem wyposażonym w sprzęt niezbędny do szybkiej i prostej diagnostyki chorób tętnic i żył w kończynach dolnych. Chcemy dać im nie tylko możliwość skorzystania z konsultacji ale będziemy także tłumaczyć i wyjaśniać, jak istotna dla poprawy stanu naszych tętnic i żył jest zmiana stylu życia i pozbycie się nałogów, których negatywny wpływ został już udowodniony – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Szopiński, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.
Profilaktyka to podstawa
Bóli kończyn, pojawiających się w trakcie chodzenia, nie należy lekceważyć, bo zbyt późne rozpoznanie zmian miażdżycowych w tętnicach może doprowadzić do pojawienia się różnych powikłań. W ramach akcji Życie tętni otwartymi naczyniami po polskich miastach jeździ specjalnie dostosowany do badań autobus. Osoby, które zgłoszą się do mobilnej poradni będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji chirurga naczyniowego oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń. W autokarze będzie też możliwość przeprowadzenia, za pomocą specjalistycznego sprzętu, pomiaru ciśnienia tętniczego na kończynach.
Rozkład jazdy autobusu
W maju i czerwcu autobus w ramach akcji Życie Tętni Otwartymi Naczyniami odwiedzi 5 miast: Białystok, Lublin, Bydgoszcz, Poznań i Warszawę. We wszystkich miastach mobilna poradnia będzie otwarta w godzinach 9:00-17:00 i będzie przyjmować osoby (bez skierowania), które w dniu wydarzenia zapiszą się na wizytę.
Białystok, piątek 11.05.2018, Uniwersytecki Szpital Kliniczny (parking przed przychodniami, ul. Skłodowskiej 24A)
Lublin, sobota 12.05.2018, Galeria E.Leclerc (parking, ul. T. Zana 19)
Bydgoszcz, piątek 18.05.2018, Galeria Pomorska (ul. Fordońska 141)
Poznań, sobota 19.05.2018, Centrum Handlowe M1 (parking, ul. Szwajcarska 14)
Warszawa, piątek 15.06.2018, Hotel Hilton (ul. Grzybowska 63)
Więcej informacji na stronie www.adameddlaseniora.pl.

Życie tętni otwartymi naczyniami – infografika

Życie tętni otwartymi naczyniami – infografika
- Światowy Dzień Choroby Alzheimera – 21 września - 21 września, 2021
- 10 faktów o chorobie Alzheimera - 21 września, 2021
- Grillowe menu – zdrowo i smacznie - 30 kwietnia, 2021