Do pomocy seniorom dołącza #CyfrowyWolontariusz! Co to takiego?

Redakcja Gazety Senior to zespół, który wraz z redaktor naczelną serwisu troszczy się, aby dostarczać czytelnikom seniorom dedykowanych treści oraz ważnych z punktu widzenia osób starszych informacji. Dbamy, aby materiały publikowane w serwisie GazetaSenior.pl napisane były przystępnym językiem i zaprezentowane w przyjaznej seniorom formie np. bez rozpraszających reklam w postaci wyskakujących okien.
Donosimy o najnowszych rozwiązaniach społecznych, ekonomicznych, zdrowotnych kierowanych do osób starszych. Informujemy o aktualnej sytuacji seniorów w Polsce. Sporo piszemy o zdrowiu seniorów i profilaktyce zdrowotnej. Obalamy mity dotyczące osób starszych. Edukujemy seniorów, korzystając z wiedzy i wskazówek ekspertów w danej dziedzinie.
Redakcja

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to inicjatywa, której wspiera osoby starsze. Do Korpusu zapisało się już 10000 osób pomagających 10,7 tys. seniorom, a ponad 130 organizacji młodzieżowych zaangażowało się w akcję. Pomagać można nie tylko w codziennych sprawunkach, ale także w adaptacji do cyfrowego świata. Inicjatywa poszerzyła się właśnie o możliwość zgłoszenia chęci pomocy w kwestiach … Czytaj dalej Do pomocy seniorom dołącza #CyfrowyWolontariusz! Co to takiego?